Previous
Next
Previous
Next

Projekt „Budujemy naszą przyszłość”

projekt Budujemy naszą przyszłość (1)120 tysięcy złotych pozyskał Miejski Ośrodek Opieki Społecznej w Dębicy z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu ”Budujemy naszą przyszłość”. Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych i realizowany będzie do końca grudnia 2014 r.
Celem projektu jest wsparcie osób bezrobotnych z terenu miasta Dębica, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, jak również poprawa zasobów gminnego mieszkalnictwa socjalnego przy współudziale i aktywizacji podopiecznych ośrodka. Działania wsparcia osób bezrobotnych, korzystających z pomocy MOPS w Dębicy przeprowadzane są m.in. w Klubie Integracji Społecznej. Dla bezrobotnych organizowane są zajęcia prowadzone przez specjalistów: doradcę zawodowego, psychologa oraz  trenera kontaktów interpersonalnych.
Aktywizacja zawodowa i wzrost kwalifikacji zawodowych zrealizowana jest na trzech kursach zawodowych: tynkarz – malarz, brukarz – posadzkarz ora kurs montażu instalacji elektrycznych z uprawnieniami elektrycznymi.
„Uczestnictwo osób bezrobotnych w projekcie jest cennym narzędziem aktywizacji społeczno-zawodowej, pomaga rozbudzić w osobach długotrwale bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej poczucie, iż mają wpływ na własne życie i wiele zależy od nich samych” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS w Dębicy. Bezrobotni są także aktywizowani zawodowo poprzez włączenie ich w różnego rodzaju prace m.in. budowlane i porządkowe. W 2014 roku 10 uczestników projektu wykonuje prace adaptacyjno-remontowe w 9 lokalach zarządzanych przez Administrację Domów Mieszkalnych.
W bieżącym roku za aktywizację podopiecznych MOPS w ramach projektu „Budujemy naszą przyszłość” Gmina Miasto Dębica otrzymała wyróżnienie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.