Previous
Next
Previous
Next

RDN Małopolska. Dwa lata odsiadki za śmierć dwóch kobiet

wyp (1)Dwa lata więzienia, pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz po 5 tys. dla poszkodowanych. Taki wyrok usłyszał 30-letni Rafał S, który trzy lata temu doprowadził do podwójnie śmiertelnego wypadku. Wówczas zginęły dwie młode kobiety 20 i 26-latki.
– Sąd brał pod uwagę kare z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Jednakże po analizie opinii i skutków wypadku sąd zdecydował, że tak nadmierna prędkość musi być wyżej karana. Stąd też kara bezwzględna 2 lat pozbawienia wolności.- uzasadniała wyrok sedzia Katarzyna Radzik. Nie zgadzamy się z takim wyrokiem, na pewno będziemy apelować -mówiła zaraz po rozprawie Józefa Kloc mama jednej z ofiar. Według mnie to jest zbyt niska kara w stosunku do dwóch osób. Myślałam, że to będzie przynajmniej 8 lat, po cztery za każdą ofiarę. Na pewno będziemy się odwoływać od tego wyroku. – dodaje Kloc.
Do tragicznego wypadku doszło w lipcu 2011 roku w Straszęcinie (pow. dębicki). W wyniku czołowego zderzenie Mercedesa coupe z Peugeotem zginęły dwie pasażerki Peugota, kierowca po opatrzeniu w szpitalu wyszedł na własne żądanie. Prowadzący i pasażerowie Mercedesa uciekli z miejsca wypadku. Zgłosili się na policje kilka dni po zdarzeniu.
Więcej na ten temat
http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/debica/7687-dwa-lata-odsiadki-za-smierc-dwoch-kobiet

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.