Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Smalec, ogórek i krew

o 008Po raz drugi w bieżącym roku do Pustkowa Osiedla zawitał ambulans do poboru krwi. Przyjazd krwiobusu jest bardzo dogodny dla krwiodawców zrzeszonych w Klubie Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Lerg S.A., gdyż chcąc oddać swoją krew nie muszą opuszczać miejsca zamieszkania lub pracy. Chcących ofiarować swoją krew było 36 osób. Jednak po szczegółowych badaniach lekarskich mogło oddać tylko 24 członków klubu, którzy przekazali na potrzey lecznictwa zamkniętego 10 800 ml krwi. Klub HDK działający przy Lerg S.A. jest właściwie klubem gminnym gdyż posiada w swoich szeregach osoby z okolicznych zakładów pracy, także ludzi nie pracujących z osiedla i okolic.
Wymieniając uczestników akcji daje się zauważyć, że uczestniczyli w niej również powiązani rodzinnie krwiodawcy.
W akcji uczestniczyli: Natalia Panek, Anna Piguła, Joanna Kurgan, Małgorzata Guziec, Magdalena Cieślik, Bogdan Cieślik, Dariusz Cieślik, Bogusław Helowicz, Remigiusz Helowicz, Janusz Kądzielawa, Ireneusz Cieśla, Andrzej Kucharski, Henryk Mądro, Kamil Kałamucki, Krzysztof Stukus, Dominik Mazur, Jacek Piłat, Karol Wolak, Piotr Krasoń, Jerzy Kucharski, Marek Różak, Grzegorz Pełczyński, Artur Cieielski.
Oddana na akcji ilość krwi spowodowała przesunięcie krwiodawców z Pustkowa z piątego na drugie miejsce w tabeli najofiarniejszych Klubów HDK powiatu dębickiego, z wynikiem 90 litrów krwi.
Tradycją pustkowskich akcji krwiodawstwa jest serwowanie dla oddających krew chleba ze smalcem i konserwowym ogórkiem. Każdorazowo wyśmienitego poczęstunku nie odmawia obsługa mobilnego punktu poboru krwi.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.