Previous
Next
Previous
Next

Zawodnicy Igloopol z nowymi strojami

Przekazanie_strojow_klubowi_IgloopolNa boisku liczy się talent, umiejętności i praca zespołowa. Każde podanie piłki przesądza o dalszym biegu gry. Każde podanie piłki może zbliżać do zwycięstwa. Jak zatem trenują zawodnicy klubu Igloopol, by jak najlepiej zaprezentować się w tym sezonie? Intensywnie i… w nowych strojach.
V-ligowy Igloopol, z pierwszym miejscem w tabeli i 17 punktami na koncie, zanotował w tym sezonie już pięć zwycięstw (w meczach z Borowiec Straszęcin, Radomyślanka Radomyśl Wielki, Monis Bielowy, Chemik Pustków i Sokół Kolbuszowa Dolna). Statystyki bramek pokazują dużą skuteczność zawodników, którzy zdobyli już 14 goli. Nie zamierzają jednak poprzestać na tej liczbie i poważnie myślą o zwycięstwie, a jednocześnie awansie do wyższej ligi. Czy uda się im pokonać najbliższych rywali w drodze o tytuł? Okazją, by się o tym przekonać będzie mecz z Lechią Sędziszów Malopolski – 20 września i kolejny ze Zryw Dzikowiec – 28 września. Równie skutecznie radzą sobie drużyny juniorów i młodszych roczników, którzy w ligowych spotkaniach wygrali już kilka spotkań.
Lokalna firma – sklep KiK – przygotowała dla zawodników stroje, łącząc pasję do piłki i zainteresowanie lokalną społecznością. Zagrają w nich seniorzy oraz juniorzy starsi i młodsi (I liga województwa podkarpackiego). „Mamy nadzieję, że w nowych strojach chłopaki sięgną po najwyższe trofea. Życzymy im samych sukcesów i trzymamy kciuki za awans” – mówi Mariusz Kulik z firmy KiK.
LKS Igloopol powstał w 1978 roku. To klub o krótkiej, ale niezwykle bogatej i ciekawej historii, mogący poszczycić się nie tylko grą w Ekstraklasie, ale też wieloma znanymi nazwiskami, wśród których są zarówno reprezentanci kraju, olimpijczycy, jak i gwiazdy Ekstraklasy. Najbardziej znani to: Leszek Pisz, Jacek Zieliński, Aleksander Kłak, Marek Bajor, Jerzy Podbrożny, Sławomir Majak czy ostatnio Artur Jędrzejczyk.
W ubiegłym roku klub obchodził 35-lecie istnienia. Na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat sukcesy klubu przeplatały się z problemami finansowymi, których skutkiem było rozwiązanie drużyny seniorów. Jej odbudowanie, a także reorganizacja klubu były możliwe w 2007 roku, gdy nowo wybrany zarząd, angażując się w odwrócenie złej passy, pozyskał wsparcie sponsorów i wygenerował odpowiedni budżet na dalszą działalność.
Jednym z największych sukcesów w ostatnim czasie było utworzenie Szkółki Piłkarskiej Igloopolu, co pozwala budować mocną drużynę, rokującą na przyszłość. Obecnie w Szkółce Igloopolu trenuje 13 grup młodzieżowych oraz drużyna seniorów. Kilkunastu wychowanków klubu powoływanych jest regularnie do Reprezentacji Podkarpacia. Do Reprezentacji Polski U-15 powołany był również wychowanek Igloopolu – Aleksander Drobot.
Źródło: KiK Textil.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.