Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dyskutowali o potrzebie ocalenia mostu kolejowego na Wisłoce

IMG_0690W piątek 19 września w DK Mors odbyło się zebranie zorganizowane przez Stowarzyszenie Proeko poświęcone sprawie mostu kolejowego na Wisłoce. Andrzej Chochołowski z Proeko przekonywał, że most może służyć lokalnej społeczności jeszcze długie lata, chociaż urzędnicy chcą inaczej.
Chochołowski w swoim wystąpieniu podkreślał, że most może jeszcze długie lata służyć mieszkańcom Dębicy i gminy Czarna jako przejście, chociażby pieszo-rowerowe.
Teraz najważniejszą sprawą jest, aby ocalić ten most przed rozbiórką. Póki stoi jest szansa na jego uratowanie, a potem można będzie znaleźć pomysł i środki na jego rozsądne zagospodarowanie – mówił Chochołowski.
W podobnym tonie wypowiadał się Krzysztof Krawczyk, były wiceburmistrz Dębicy.
Jeśli dopuścimy do rozbiórki mostu to szansa, że w tym miejscu powstanie nowy jest znikoma – mówił Krawczyk. Trzeba walczyć o ten most póki on fizycznie istnieje bo to szansa na rozwój miasta i ułatwienia komunikacyjne dla mieszkańców gminy Czarna.
Swoich obaw nie kryli mieszkańcy Dębicy, którzy zaniepokojeni są planami przeprowadzenia ruchu z autostrady do „czwórki” przez teren miasta.
Ten most mógłby doskonale nadawać się jako element łącznika, który mógłby połączyć autostradę z „czwórką” i wyprowadzić ten ruch z miasta – mówili mieszkańcy Dębicy. Gdy zostanie uruchomiony zjazd w Żyrakowie zwiększony ruch komunikacyjny będzie przebiegał w pobliżu osiedla Słonecznego oraz Kępy.
Chochołowski podkreślał, że głównymi oponentami w sprawie ocalenia mostu jest starosta Władysław Bielawa oraz władze gminy Czarna.
Bielawa mówił, że po moście nie da się jeździć samochodami a teraz jeżdżą tam ciężkie samochody dowożące beton do budowy nowego mostu kolejowego. Okazuje się, że się da – mówił Andrzej Chochołowski.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.