Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie

FotoWydzialTeologicznyWydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie rozpoczął kolejny rok akademicki. Podczas piątkowych uroczystości w auli Wyższego Seminarium Duchownego miał miejsce wykład inauguracyjny, immatrykulacja nowych studentów oraz wręczenie dyplomów magisterskich. W inauguracji wziął udział biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz przedstawiciele parlamentu, władz miasta, innych wyższych uczelni, ta także służb mundurowych.
Na pierwszym roku studia rozpoczyna prawie 50 osób. Większość to klerycy, ale w gronie studentów jest także 12 osób świeckich. To maturzyści, ludzie już pracujący, a nawet jedna osoba z doktoratem z informatyki.
„Grupa jest duża. Cieszymy się z tego, bo rekrutacja to dziś problem wszystkich uczelni. Mocno kładziemy nacisk na to, żeby teologia była postrzegana jako wiedza formacyjna, czyli najpierw służąca samemu studiującemu, a potem z tego rodzi się pewne zaangażowanie ”- mówi ks. prof. Janusz Królikowski, dziekan Wydziału.
Nauka trwa pięć lat. Studenci mają wykłady m.in. z filozofii, Pisma św., historii Kościoła i teologii dogmatycznej.
Podczas inauguracji wykład „Stary Testament a chrześcijanin. Spojrzenie przez pryzmat Dzieła Łukaszowego” wygłosił ks. dr hab. Piotr Łabuda.
Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie UPJPII poszerza swoją ofertę edukacyjną. Od 14 lutego 2015 r. rozpoczną się zajęcia na podyplomowym studium z etyki. Nauka potrwa trzy semestry.
Studium podyplomowe z etyki przeznaczone jest dla nauczycieli, absolwentów szkół wyższych i osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne, które zamierzają zdobyć uprawnienia do nauczania przedmiotu etyka w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Zajęcia prowadzić będą pracownicy Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie.
Do 16 stycznia podania można składać w sekretariacie WTST, ul. Piłsudskiego 6, 33-100 Tarnów. Więcej informacji na www.wt.diecezja.tarnow.pl
Oprac. Ewa Biedroń

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.