Previous
Next
Previous
Next

Happening dla Gabrysi

Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.00 w kościele Ducha Świętego w Dębicy odbył się happening zachęcający mieszkańców miasta do wzięcia udziału w akcji poszukiwania dawcy szpiku kostnego dla 9 – letniej Gabrysi. Specjalne kazanie o niej wygłosił ks. Mariusz Ogorzelec przebrany za … biedronkę.
Ksiądz opowiedział historię Gabrysi, która choruje na białaczkę limfoblastyczną. Przeszła już leczenie i wydawało się, że choroba została pokonana. Niestety we wrześniu wróciła. Dziewczynka znów musi przechodzić ciężkie leczenie onkologiczne.
Strój księdza miał zobrazować zasadę poszukiwania dawcy dla Gabrysi.
Ja jestem biedronką i mam kropki na sobie – mówił ks. Mariusz. Ale jak zachoruję i zacznę tracić kropki to będę potrzebował genetycznie podobnej do mnie biedronki abym mógł od niej otrzymać przeszczep.
Gabrysia miała podczas tej mszy św. powiedzieć kilka słów do nas przez telefon – mówił ks. Mariusz. Ale nie może, właśnie w tej chwili bierze chemię. Strasznie cierpi.
Podczas happeningu, który odbył się po mszy św. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy, ich rodzice oraz nauczyciele tej szkoły rozdawali mieszkańcom Dębicy ulotki informujące o zaplanowanej na przyszłą niedzielę 26 października akcji poszukiwania dla Gabrysi dawcy szpiku kostnego.
Odbyła się także loteria fantowa, którą zorganizowali uczniowie SP3 i ich rodzice i nauczyciele, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem przybyłych na happening dębiczan. Współorganizatorem happeningu była Fundacja DKMS.
.
Akcja rejestracji dawców szpiku odbędzie się w sobotę 25 października w Pilźnie i w niedzielę 26 października w Dębicy w DK Mors w godzinach 11.00 -17.00

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.