Previous
Next
Previous
Next

Jutro VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

marsz_plakat2014VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie w niedzielę, 12 października ulicami Dębicy. Będzie to główne wydarzenie Dnia Papieskiego w diecezji tarnowskiej. Patronat honorowy nad Marszem objęli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki. Marsz przygotowuje Komitet Organizacyjny, w który zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Poradnictwa Rodzinnego oraz stowarzyszeń i ruchów działających w parafiach. W organizację Marszu zaangażowały się także wspólnoty parafialne, samorządy lokalne oraz różne instytucje i firmy.
„Po wspólnej Eucharystii przejdziemy ulicami miasta, by wyrazić Bogu wdzięczność za dar naszych rodzin i każdego przyjętego w nich życia. Będziemy także modlić się w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który w Rzymie podejmie refleksję nad wyzwaniami duszpasterskimi wobec rodzin” – napisał biskup tarnowski Andrzej Jeż w specjalnym komunikacie do wiernych. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej w niedzielę o godz. 11.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Eucharystii przewodniczył będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Około godziny 12.30 uczestnicy przejdą ulicami miasta na Rynek. Tam o godzinie 13.30 zaplanowano piknik rodzinny i koncert zespołu Armia Dzieci. Gościem marszu będzie Mary Wagner – kanadyjska obrończyni życia.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.