Previous
Next
Previous
Next

I Ogólnopolski Zjazd Jadwig w Dębicy

IMG_882911 października uroczystą mszą świętą o godz. 10.00 w kościele św. Jadwigi w Dębicy rozpoczął się I Ogólnopolski Zjazd Jadwig w którym wzięło udział blisko 100 dziewcząt i kobiet o imieniu Jadwiga.
Zebranych na dębickim Rynku gości i mieszkańców miasta przywitał Jerzy Gągała, zastępca burmistrza miasta Dębicy oraz Małgorzata Dankowska prezes Stowarzyszenia Jarmarki Dębickie, która odczytała okolicznościowy list od Jadwigi Wiśniewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która objęła honorowy patronat nad Zjazdem.
Podczas Zjazdu wyróżniono najmłodszą dziewczynkę o imieniu Jadwiga, którą okazała się 5 miesięczna Jadzia z Krakowa, najstarszą Jadwigę, którą jest 81 – letnia mieszkanka Dębicy, jak również Jadwigę, która przyjechała do Dębicy z najdalszej części Polski i była to Jadwiga z Koszalina. Specjalne wyróżnienia trafiły także do dwóch Jadwig z Dębicy, które w dniu Zjazdu 11.10 obchodziły swoje urodziny.
Podczas imprezy na dębickim Rynku uczniowie SP nr 2 w Dębicy wystawili przedstawienie pt. „Dentystyczna przygoda pewnej Baby – Jagi” w reżyserii Liliany Wawrzaszek i Wiesławy Adamek, natomiast w specjalnym repertuarze zaprezentowały się wokalistki z „ Vocal Studio” Dębica przygotowane przez Katarzynę Godzisz –Antonik. Główną atrakcją części artystycznej Zjazdu był pokaz mody na ludowo przygotowany i poprowadzony przez Annę Pietruszewską – Saramę. Tłem I Zjazdu były Jarmarki Dębickie i Giełda Staroci, które już jako cykliczne imprezy odbywają się na dębickim Rynku.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.