Previous
Next
Previous
Next

Sylwia Murdza Chrobak została zgłoszona do plebiscytu „Zwykły bohater”

686f1d97b801b4bb8c2ae091285fb653Ma 80 lat a energią mogłaby obdzielić kilka osób. Niedawno ukończyła kurs samoobrony Grom Combat, a kilka lat wcześniej stoczyła swój najcięższy bój w życiu – walkę z rakiem piersi. Śpiewa, tańczy i zaraża optymizmem otoczenie. Sylwia Murdza -Chrobak właśnie została zgłoszona do plebiscytu „Zwykły bohater”.
„Pragnę zgłosić do akcji „Zwykły bohater” w kategorii „Inicjatywa”, niezwykłą kobietę, która całe swoje życie poświęciła charytatywnej działalności społecznej. Zwykła kobieta, skromna, o niezwykłej kreatywności, inicjatywie i zdolności do organizowania życia kulturalno-społecznego wokół siebie, swojego miejsca zamieszkania. Osoba, która w tej chwili ma prawie 80 lat, jest dojrzałą kobietą o ogromnej sile wewnętrznej, wielkim sercu, niezwykle aktywna społecznie, nieustannie pobudzająca środowisko lokalne do podejmowania różnorodnych działań o charakterze społecznym, kształtującym postawy obywatelski i integrująca lokalne społeczności. Zawsze blisko zwykłych ludzi, szczególnie tych potrzebujących akceptacji społecznej, wykluczonych z życia lokalnego. Jej historia życia i działalności społecznej jest bardzo bogaty, chociaż sama nie traktuje tego w kategoriach osiągnięć czy dorobku zawodowego. Jest laureatką wielu prestiżowych wyróżnień i nagród w działalności kulturalnej i społecznej, jest osobą bardzo znaną i rozpoznawalną w środowisku. Zawsze co ją charakteryzowało to ogromna wola i wytrwałość w realizacji założonych celów. Od ponad 30 lat prowadzi zespół ludowy MORS, kultywujący i przywracający pamięć o tradycjach historycznych i elementach folkloru ludowego ziemi dębickiej. Działalność artystyczna zespołu ludowego była często nagradzana i zauważalna na wielu festiwalach i przeglądach zespołów artystycznych propagujących walory i funkcje poznawcze muzyki ludowej w kultywowanie folkloru ludowego. Istotnym elementem działania jest współdziałanie zespołu ludowego z młodzieżą szkolną poprzez organizowanie przedstawień plenerowych i odtwarzanie dawnych zwyczajów ludowych przy inscenizacjach dawnych wesel i innych odtwarzanych wydarzeń w społeczności lokalnej. Obok aktywnej działalności artystycznej Pani Sylwia Murdza-Chrobak prowadzi szeroką działalność charytatywną skierowaną do ludzi starszych, szczególnie na rzecz mieszkańców DPS-ów województwa podkarpackiego, gdzie oprócz występów artystycznych organizuje zbiórki w formie darowizn produktów niezbędnych do codziennej pielęgnacji. Od wielu lat prowadzi zbiórki darów dla pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej na Litwie, oraz dzieci przebywających w domach dziecka o rejonie Wileńszczyzny. Działalność ta nie była dotąd szczególnie wspierana przez organy samorządowe, opierała się wyłącznie na donatorach prywatnych i darowiznach od firm . Działalność tą prowadzi społecznie, poświęcając swój wolny czas i siły, mimo nękających ją chorób z nowotworową włącznie. Dlatego też również aktywnie uczestniczy w propagowaniu skutecznej walki z rakiem piersi. Jej wola aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtowaniu postaw obywatelskich, kreowania innej rzeczywistości , jest niezwykłą, szczególnie, że Pani Sylwia wkrótce skończy 80 lat’ w taki sposób kandydaturę pani Sylwii uzasadnił Marek Muzyka, który zgłosił ją do plebiscytu.
– See more at: http://www.zwyklybohater.pl/zwykla-kobieta-o-niezwyklej-woli-spolecznego-dzialania#sthash.TKYItT2R.dpuf

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.