Otwarcie Bieżni Lekkoatletycznej 60-lecie KS Chemik – Pustków Eko – Piknik

16 bieżnia5 października 2014 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie–Osiedlu, odbyła się impreza plenerowa „Otwarcie Bieżni Lekkoatletycznej” połączona z „60-leciem Klubu Sportowego Chemik-Pustków” oraz „Eko–Piknikiem”. Organizatorzy: Centrum Kultury i Bibliotek, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie „Nasza Sprawa”, Koło Łowieckie „LESZCZ”, Zespół Szkół Zawodowych oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi z Pustkowa-Osiedla przygotowali wiele atrakcji. Rozegrano turniej piłki nożnej oraz turniej lekkoatletyczny dla dzieci, najmłodsi wzięli udział w Ekologicznej Animacji, dla wszystkich przeprowadzono konkurs „Wędką do celu”. Rozegrany został również mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Ruchu Integracji Społecznej, a Reprezentacją Klubu Sportowego „Chemik-Pustków”.
Oficjalną część imprezy rozpoczął Koncert Orkiestry Dętej wraz z Zespołem Mażoretek. Po koncercie Przewodniczący Rady Gminy, a zarazem Sołtys Pustkowa-Osiedla pan Piotr Żybura powitał licznie zgromadzonych Gości. Następnie ogłoszony został Konkurs dla 11 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Lokalnej Grupy Działania w tym z Gminy Dębica na Ekologiczny Stół pod nazwą: „Eko Food to nasz Good Food”. Ekologiczną część artystyczną rozpoczął pokaz Mody Wiklinowej przygotowany przez Centrum Kultury z Rudnika nad Sanem. Panie zaprezentowały się w dwóch odsłonach pierwsza w strojach wieczorowych, druga w stylu folkowym. Następnie młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu przygotowała Kelnerski Pokaz Synchroniczny, natomiast klasa Policyjna z tej samej szkoły zaprezentowała pokaz samoobrony. Następnym punktem programu była prezentacja słowno – muzyczna na temat jak ważne jest dbanie o „Naszą Matkę Ziemię”, przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu. Po prezentacji wystąpiła grupa Monster Kids z pokazem Hip-Hopowym z elementami break danc’u, a zaraz po niej zaprezentowała się grupa akrobatyczno – taneczna BWG (Born without gravity) z Sędziszowa Małopolskiego. Po części artystycznej nadszedł czas na podziękowania i nagrody Jubileuszowe przygotowane przez Klub Sportowy Chemik z okazji 60-lecia istnienia Klubu.
Po podziękowaniach nastąpiło uroczyste Otwarcie Bieżni, wcześniej widzowie mieli okazję zobaczyć pokazy przygotowane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Lekkiej Atletyki – Korzeniowski.pl z Dębicy. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, Z-ca Wójta Jacek Drobot, W-ce Wojewoda Podkarpacki Alicja Wosik, Z-ca Dyrektora GOSiR Krzysztof Lipczyński, goście specjalni: Marcin Urbaś, Tomasz Puzon oraz Gwiazda Wieczoru Marcin Daniec zostali poproszeni o przetestowanie bieżni i przebiegnięcie kilku metrów. Ks. Roman Woźny Proboszcz Parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Pustkowie-Osiedlu dokonał poświęcenia i tym samym Bieżnia została oficjalnie otwarta.
Po burzliwych obradach jury w składzie: Sławomir Słyś, Bernadetta Krupa oraz Ewa Imiołek wyłoniło zwycięzców konkursu dla KGW:
I miejsce – Koło Aktywnych Kobiet Borowa
II miejsce – KGW Brzeźnica
III miejsce – KGW Zawada
Wszystkie Koła, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Po wręczeniu nagród nadszedł czas na występ Gwiazdy Wieczoru – znanego wszystkim satyryka: Marcina Dańca, który swoimi kabaretowymi występami rozbawił publiczność do przysłowiowych „łez”.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska rękodzielnicze. Pan Łopata Grzegorz przygotował niepowtarzalne i nietuzinkowe koszyki z papierowej wikliny. Warsztaty terapii Zajęciowej w Brzostku zaprezentowały wyroby krawieckie, wikliniarskie ceramiczne oraz plastyczne. U Pani Wioletty Błażej – Szymańskiej można było kupić obrazy na płótnie i desce. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z Zespołem ANDANTE.
W trakcie imprezy Stowarzyszenie Na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Nasza Sprawa” w Pustkowie-Osiedlu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz ze Stowarzyszeniem „Milenium-Brzeźnica 2007” przeprowadziło Akcję Charytatywną na rzecz dzieci chorych na mikowiscydozę z terenu Gminy Dębica. Podczas akcji zebrano ponad 1000 złotych.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.