Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Uwaga na oszustów przy wymianie pieniędzy z niższych nominałów na wyższy.

111111111111111Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach przestrzegają przed oszustami, którzy wymieniając pieniądze z niższego nominału na wyższy wprowadzają w błąd sprzedawcę, co do wysokości rozmienionej kwoty.
W piątek na terenie Sędziszowa Małopolskiego w dwóch sklepach doszło do oszustwa. Mechanizm działania sprawców był podobny. Przychodząc do sklepu proponują kasierce wymianę pieniędzy o nominale 10 zł na banknoty o nominale 100 zł. Następnie przekazują kasierce określoną kwotę pieniędzy, w której do pełnej kwoty brakuje 20 zł. Kiedy kasierka po przeliczeniu orientuje się, że brakuje 20 zł, sprawca zabiera pieniądze informując kasierkę, że dokłada brakującą kwotę, kasierka już ponownie nie liczy całości, którą otrzymuje. Sprawca wychodzi ze sklepu. Po dokładnym przeliczeniu jeszcze raz pieniędzy okazało się w jednym ze sklepów, że w wymienionej kwocie 900 zł brakuje 340 zł.
W ten sposób zostały oszukane już dwie kasierki w sędziszowskich sklepach.
Aktualnie śledczy intensywnie pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tych przestępstw. Powiadomieni o zdarzeniach policjanci natychmiast udali się na miejsca, w których doszło do oszustwa i podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców aby nie dali się oszukać. Metody sprawców są różne i często wykorzystują oni ufność i nieuwagę.
źródło. KWP Rzeszów

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.