Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Halowy Turniej Piłki Nożnej „Zagraj z Tatą”

W dniu 15 listopada w Zespole Szkół w Siedliskach-Bogusz odbył się turniej piłki halowej pod nazwą „Zagraj z Tatą”. Organizatorem turnieju był klub sportowy „Sokół” Siedliska-Bogusz. W turnieju wzięło udział 10 par. Zasadą było, iż pomiędzy seniorem a juniorem musi być co najmniej dwanaście lat różnicy, a sam junior nie może mieć więcej niż 12 lat (może chodzić do szóstej klasy). Organizatorzy byli bardzo wyrozumiali co do seniorów i nie trzymali się kurczowo zasady, iż seniorem musi być Tato występującego w turnieju juniora. Wiadomo, że każdy ma swoje obowiązki, wobec czego, aby nie sprawić zawodu najmłodszym, w roli seniorów występowali: brat, kuzyn, wujek, sąsiad, mogła też zagrać mama, siostra czy kuzynka. Ważnym było, aby różnica wieku pomiędzy uczestnikami, a także wiek samego juniora zgadzał się z przyjętymi wcześniej zasadami.

 
Zawodnicy oddawali strzały na małe bramki, co było sporym utrudnieniem. Gol seniora był liczony za 1 punkt, natomiast junior trafiał za punktów dwa. Gdy mecz kończył się remisem dochodziło do rzutów karnych, strzelanych aż z drugiego końca boiska (była to naprawdę spora odległość biorąc pod uwagę rozmiar bramki).
Po rozlosowaniu dwóch, składających się każda z pięciu zespołów grup, przystąpiliśmy do rozgrywek. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju oraz poszczególnych spotkań czuwał Bartosz Bogacz – przedstawiciel „Sokoła” oraz jego trener. Pomagali mu w tym Tomek Szewczyk, Kacper Gąsior oraz Karol Staniszewski. Mieliśmy też oprawę muzyczną, którą zajął się Wojciech Gąsior. Nie zapomnieliśmy również o tym, że, aby odbyć tyle spotkań, trzeba dobrze się posilić. Toteż Bartek Bogacz na grilla zorganizował różne przysmaki, które przyrządził dla nas Krzysiu Świętoń. Mieliśmy też obsługę medyczną, którą zorganizowali strażacy z OSP Siedliska-Bogusz. Cały turniej przebiegał w zdrowej i sportowej rywalizacji, choć emocji nie brakowało. Dwa mecze kończyły się remisami. Tylko nieliczni trafili z karnych. Warto nadmienić, że jedynym juniorem, który trafił do bramki z rzutu karnego (po cennych wskazówkach Karola Staniszewskiego) była Ola Czyż z Grupy Niebieskiej
Do półfinału dotarły 4 drużyny:
– „Grupa Niebieska”- Aleksandra Czyż/Robert Gąsior

– „Santosy” – Przemek Cieślik/ Saturnin Łukasik

– „Nietykalni” – Szymon Siedlecki/Karol Staniszewski

– „FC po Nalewce” – Michał Kalita /Piotr Kalita

W I półfinale, w bratobójczym boju zmierzyli się Grupa Niebiescy: Ola Czyż i Robert Gąsior z drużyną Nietykalni: Szymonem Siedleckim I Karolem Staniszewskim, z którego zwycięsko wyszła ekipa Nietykalni.

W II półfinale zmagały się drużyny: Santosy – Przemek Cieślik i Saturnin Łukasik, którzy przegrali z drużyną FC po Nalewce – Michałem Kalitą z Piotrem Kalitą.

O trzecie miejsce zagrali więc Grupa Niebieska z grupą Santosy. Wygrała Grupa Niebieska: Ola Czyż i Robert Gąsior, zajmując ostatecznie miejsce na podium. Santosy musieli zadowolić się najbardziej pechowym miejscem dla sportowca, tuż za podium, czyli miejscem czwartym.

W finałowym meczu, po raz drugi już w tym turnieju, spotkały się drużyny FC po Nalewce z drużyną Nietykalni. Jak do tej pory drużyna Nietykalni nie przegrała ani jednego spotkania od początku turnieju i straciła najmniej bramek. Team FC po Nalewce natomiast strzelił najwięcej bramek w turnieju. Nie mniej jednak, to drużyna Nietykalni pewnie zwyciężyła w tym boju, a co za tym idzie wygrała cały turniej nie przegrywając ani jednego spotkania.

I miejsce: „Nietykalni” – Szymon Siedlecki/Karol Staniszewski

II miejsce: „FC po Nalewce” – Michał Kalita /Piotr Kalita

III miejsce: „Grupa Niebieska” – Aleksandra Czyż/Robert Gąsior

Najlepszym zawodnikiem turnieju została Aleksandra Czyż z drużyny Grupa Niebieska. Ola prezentowała futbol na bardzo wysokim poziomie. Grała równo w całym turnieju, strzelała dużo bramek, w tym z rzutu karnego! Po turnieju Trener „Sokoła”, a zarazem organizator turnieju Bartłomiej Bogacz stwierdził, że grzechem byłoby zmarnować talent Oli i sugerował rozpoczęcie treningów w dziewczęcej drużynie młodzieżowej. Niestety w naszej gminie jeszcze takiej nie ma, ale może kiedyś…

Młodzi zawodnicy otrzymali nagrody oraz okazjonalne dyplomy za udział w turnieju, a za miejsca na podium były dodatkowo bony pieniężne w wysokości odpowiednio: 200, 150 i 100 złotych. Idąc z duchem sportu bony można przeznaczyć na zakup sprzętu bądź odzieży sportowej dla juniora.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z turnieju, nie jednemu zawodnikowi zakręciła się łza w oku podczas ceremonii wręczenia pucharu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom turnieju „Zagraj z Tatą”, a w szczególności Bartłomiejowi Bogaczowi za organizację całego przedsięwzięcia oraz Panu Stanisławowi Wójtowiczowi, dyrektorowi ZS w Siedliskach-Bogusz za możliwość organizacji turnieju na szkolnych obiektach. Za pomoc dziękujemy również Paniom: Basi Gąsior, Agnieszce Czyż, Kasi Siedleckiej oraz chłopakom z OSP Siedliska-Bogusz.

W turnieju udział wzięli: Mateusz Rakowski i Tomek Szewczyk, Ola Czyż i Robert Gąsior, Antek Drechny i Wojciech Gąsior, Bartek Mężyk i Marcin Kocuł, Przemek Cieślik i Saturnin Łukasik, Michał Kalita i Piotr Kalita, Pocica i Andrzej Witek, Rafał Czekaj i Damian Derylak, Łazowski Kacper i Daniel Łazowski, Szymon Siedlecki i Karol Staniszewski.

źródło.www.brzostek.pl

Karol Staniszewski

Fot. Kacper Gąsior i Karol Staniszewski

 
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.