Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Harcerze w Hollywood

hollywood_4W weekend od 7 do 9 listopada w Zespole Szkół w Straszęcinie odbył się śródroczny biwak Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica. Ponad 70 zuchów, harcerzy i instruktorów na trzy dni przeniosło się w świat czerwonych dywanów, wielkich premier filmowych i wcieliło się w gwiazdy z Hollywood.
Program biwaku po brzegi wypełniony był zajęciami dostosowanymi do wieku uczestników. Dzięki sprzyjającej pogodzie spora część warsztatów mogła odbyć się poza murami szkoły. W piątek, po przyjeździe i zakwaterowaniu uczestników, odbyła się pierwsza filmowa premiera. Harcerze w specjalnie wcześniej przygotowanej sali oglądali film „Życie Pi”. Tego dnia odbyła się jeszcze mini gra po szkole, dzięki której uczestnicy bliżej poznali świat gwiazd zza oceanu.
W sobotę rano do Straszęcina przyjechały zuchy z 48 Szczepu. Zaraz po zakwaterowaniu wszyscy wyruszyli na grę terenową. Na kilka godzin kadra szczepu stała się przewodnikami po świecie filmów i bajek. Po powrocie i przerwie obiadowej nastąpił blok zajęć ruchowych na świeżym powietrzu oraz warsztatowych. Po kolacji wszyscy uczestnicy biwaku wzięli udział w wieczornej gali kostiumowej połączonej z kominkiem integracyjnym. Na sam koniec dnia odbyła się kolejna premiera filmowa, tym razem uczestnicy biwaku mogli zobaczyć film „Opowieści z Narnii”. W niedzielę rano harcerze udali się do pobliskiego kościoła na Mszę Świętą. Biwak zakończył się apelem.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.