Kandydat na prezydenta Polski popiera Mariusza Trojana

Andrzej Duda – europoseł i kandydat PiS na prezydenta RP oficjalnie poparł Mariusza Trojana – kandydata Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Dębicy podczas spotkania, dudaktóre odbyło się w piątek 21 listopada w Biurze Poselskim posła Jana Warzechy w Dębicy.
Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda odpowiadał m.in. na pytania związane z aktualną sytuacją w kraju. Odniósł się do zachowania władz, lekceważącej postawy prezydenta Bronisława Komorowskiego wobec skandalu z PKW w roli głównej. – To dramatyczny moment dla polskiej demokracji, bo wielu Polaków, widząc ten chaos i zakłamania czuje się zniechęconych – mówił Andrzej Duda. – Chciałbym jednak mimo to gorąco zachęcić wszystkich dębiczan do pójścia na drugą turę wyborów i zagłosowania na mądrego kandydata. Mądrego i rozsądnego, którym bez wątpienia jest pan Mariusz Trojan.
Europoseł poparł także kandydaturę Mariusza Trojana na burmistrza Dębicy i zachęcił mieszkańców Dębicy do głosowania na niego podczas II tury wyborów. – Pan Mariusz ma całkowite poparcie PiS, również w osobie prezesa Jarosława Kaczyńskiego – zapewnił Duda. – Bierzemy za niego pełną odpowiedzialność i jesteśmy przekonani, że idealnie nadaje się do tej funkcji. Ma doświadczenie samorządowe, menadżerskie, był przedsiębiorcą, jest gotów służyć dobru publicznemu.
Po konferencji prasowej europoseł Andrzej Duda, poseł Jan Warzecha i Mariusz Trojan złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ryszarda Siwca – dębiczanina, który na znak protestu przeciwko inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację dokonał aktu samospalenia podczas obchodów Centralnych Dożynek w Warszawie 8 września 1968 r. W 2009 r. podczas obchodów 100-lecia urodzin R. Siwca poseł Andrzej Duda reprezentował w Dębicy ówczesnego prezydenta RP – Lecha Kaczyńskiego.
Andrzej Duda (ur. 16 maja 1972 w Krakowie) – polski prawnik, nauczyciel akademicki, od 2006 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, były podsekretarz stanu w Kancelari iPrezydenta Lecha Kaczyńskiego, były członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.
 
źródło. strona internetowa posła Jana Warzechy
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.