Previous
Next
Previous
Next

Kolejne zatrzymania w sprawie afery korupcyjnej w tarnowskim MORD

prawoJuż 126 osób usłyszało zarzuty w prowadzonym od roku śledztwie związanym z korupcją w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie.
W ciągu ostatnich dni, policjanci z Zespołu do Walki z Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie doprowadzili do prokuratury kolejne 6 osób, zamieszanych w nielegalny proceder.
Ich zatrzymania są wynikiem, ujawnionego przez tarnowskich policjantów zjawiska korupcji.
Śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy w tarnowskim MORD oraz pośredniczenia w uzyskiwaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe, od listopada 2013 roku nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnowie.
Dotąd zarzuty o charakterze korupcyjnym usłyszało łącznie 126 osób. Wśród nich są egzaminatorzy, właściciele szkół nauki jazdy, instruktorzy, pracownik MORD i osoby wręczające pieniądze lub pośredniczące w ich przekazywaniu.
Zatrzymani ostatnio to kursanci szkół nauki jazdy z terenu Tarnowa i powiatu tarnowskiego oraz brzeskiego, którzy w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu uprawniającego do uzyskania prawa jazdy, przekazali właścicielom szkół pieniądze w kwocie od 1000 do 2000 złotych.
Wszystkie one, usłyszały zarzuty z art.230a Kodeksu Karnego.
Oprócz ponad 120 zatrzymanych, do śledczych zgłosiło się także kilka osób, które za łapówki uzyskały prawo jazdy, a słysząc o prowadzonym postępowaniu, same postanowiły przyjść i przyznać się do winy.
W myśl obowiązującego prawa nie podlega karze sprawca przekupstwa i płatnej protekcji, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział. Sprawa, w którą może być zamieszanych nawet 200 osób nadal ma charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.
Źródło. KMP Tarnów

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.