Previous
Next
Previous
Next

Dzieje miasta Pilzna – tom II

pilznoW połowie grudnia ukaże się drugi tom „Dziejów miasta Pilzna”. Znalazły się w nim opracowania przygotowane na październikową sesję z okazji obchodów 660-lecia lokacji Pilzna, a nad redakcją całości, tak jak w przypadku pierwszego tomu, czuwał ks. prof. dr hab. Bogdan Stanaszek
Miłośnicy historii Pilzna będą mogli zapoznać się w nim z tekstami Eligiusza Dworaczyńskiego („Badania archeologiczne reliktów ratusza w Pilźnie”), Jolanty M. Marszalskiej („Historyczny księgozbiór dawnej biblioteki parafialnej w Pilźnie. Zarys dziejów i stan obecny”), Piotra Wiszniewskiego („Szlachta pilzneńska w dobie upadku Rzeczypospolitej 1772-1795. Wstęp do badań”), ks. Bogdana Stanaszka („CK Urząd Powiatowy w Pilźnie 1855-1914. Terytorium, obsada personalna”) czy Krzysztofa Haptasia („Powiat pilzneński i jego mieszkańcy w latach I wojny światowej w świetle informacji zawartych na łamach tygodnika ludowego „Piast””).
Wydanie drugiego tomu „Dziejów miasta Pilzna” możliwe stało się dzięki staraniom członków Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej. Dofinansowanie na wydanie tej publikacji uzyskali oni z dotacji przyznanej ze środków konkursu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, realizowanego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
źródło: Urząd Gminy Pilzno

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.