Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Konferencja prasowa Marty Pyzińskiej i jej drużny

IMG_8003Dziś w Dębicy odbyła się konferencja prasowa kandydatki na wójta gminy Czarna Marty Pyzińskiej. Zaprezentowała na niej swój program wyborczy oraz przedstawiła kilka osób z drużyny z którą startuje do wyborów samorządowych. – Udało nam się zbudować mocną grupę, która wie co chce osiągnąć i wierzy w to co robi – mówiła Pyzińska.
A cel mamy prosty – pobudzenie życia gospodarczego, troska o rodziny wielodzietne, osoby niepełnosprawne oraz te w podeszłym wieku – mówiła Pyzińska podczas konferencji prasowej. Mój program zawiera się w trzech słowach – rodzina, praca, gospodarka.
Pyzińska jako ewentualny wójt gminy Czarna chce wpłynąć na pobudzenie rozwoju gospodarczego gminy.
– Mamy świetne położenie geograficzne, przez nasz teren przebiega autostrada. Mieszkańcy gminy dużo wycierpieli przy jej budowie i teraz nawet nie ma do niej bezpośredniego dostępu – mówiła Pyzińska. Gmina Czarna jako jedyna na terenie powiatu dębickiego nie ma zjazdu z autostrady a mają ją gmina Żyraków i gmina Dębica. Będę zabiegać o utworzenie na terenie gminy węzła pilznieńskiego, który dałby szanse na rozwój gminy.
Pyzińska zapytana o sprawę mostu kolejowego i planów starostwa, które zamierza wybudować nowy most w Straszęcinie odpowiedział.
Jedno drugiego nie wyklucza, dla nas żyjących po drugiej stronie Wisłoki dwa mosty łączące z nas z Dębicą to bardzo dobra perspektywa, to dobry impuls do rozwoju gospodarczego gminy – mówi Pyzińska.
Pyzińska zapowiada, że sprawy gospodarcze i tworzenie miejsc pracy będą jej priorytetem. Proponuje utworzenie inkubatora przedsiębiorczości w nowo wybudowanym budynku w Przyborowiu.
Jeśli wygramy wybory, oprócz Centrum Kultury w tym budynku można utworzyć również Inkubator Przedsiębiorczości – dodaje Pyzińska. Przyborów to osiedle, gdzie jest bardzo wielu młodych ludzi bez pracy. Pomoc im w znalezieniu pracy lub założeniu własnej firmy i utrzymaniu jej na rynku to zadanie, które stawiam sobie jako ewentualny wójt.
Pyzińska zamierza w realizacji swoich zamierzeń korzystać ze środków unijnych.
Przed nami ostatnia unijna perspektywa z tak dużymi pieniędzmi – mówił obecny na konferencji Arkadiusz Kolak, specjalista od funduszy unijnych, pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kandydujący do Rady Gminy Czarna. Takie gminy jak Czarna mogą być znakomitymi beneficjentami tych środków, ale trzeba umieć to robić.
Kolak w ciągu ostatnich lat pozyskał ponad 100 mln złotych funduszy unijnych.
To ponad dwa razy więcej niż wynosi budżet gminy Czarna – zauważa Kolak. I praktycznie 100 % tych środków zostało uznanych jako koszty kwalifikowane.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.