Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny poświęcony bł. Karolinie

pracekonkursowe
Dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski mogą wziąć udział w konkursie poetycko – plastycznym poświęconym życiu i przesłaniu bł. Karoliny. „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” – takie jest hasło tegorocznego konkursu.
Jego celem jest przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny jako wzoru do naśladowania oraz poznanie ideałów, którymi kierowała się w codziennym życiu i podczas walki o swoją wolność i godność. Poprzez ten konkurs organizatorzy chcą również uczcić setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny, która dokładnie przypadnie 18 listopada tego roku.
W ubiegłym roku na konkurs napłynęło półtora tysiąca prac, a 150 osób zostało nagrodzonych i wyróżnionych. – Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – mówi Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Radłowskiej.
„Bł. Karolina jest wzorem dla wielu osób. Dziś tak często człowiek dąży do osiągnięcia celów, bardzo  często  za wszelką cenę nie licząc się z drugim człowiekiem. Warto się jednak zatrzymać,  zastanowić się co jest najważniejsze w życiu, być może  wystarczy wierność zasadom, o których przypomina nam bł. Karolina –  uczciwość, pracowitość, pomoc  bliźniemu, czystość. Całym swoim młodym życiem pokazywała jak pięknie można służyć drugiemu człowiekowi – podkreśla Jadwiga Bieś, pomysłodawca i główny organizator konkursu.
Dla ułatwienia interpretacji tematu podano zagadnienia, które mogą być inspiracją dla uczestników konkursu. Można więc pokazać, że przyjaźń z Bogiem jest źródłem szczęścia, a czyny miłosierne to droga do świętości. Organizatorzy zachęcają, by wskazać ślady błogosławionej Karoliny w XXI wieku oraz współczesnych ludzi, którzy są spadkobiercami wartości bł. Karoliny Kózkówny. W pracach plastycznych i poetyckich można też pokazać nieustanną walkę dobra i zła w sercu człowieka.
Prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej technice i formacie. To propozycja dla najmłodszych już od klas zerowych i starszych. Natomiast wiersze mogą nadsyłać dzieci od klasy czwartej szkoły podstawowej oraz młodzież i dorośli.
Organizatorami konkursu są: Publiczne Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej i Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.
Honorowy patronat sprawują: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz, Burmistrz Miasta i Gminy Radłów Zbigniew Mączka.
Zgłoszenia udziału w konkursie wraz z oświadczeniem i podpisanymi pracami należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 9 stycznia 2015r. na adres: Zespół Szkolno –Przedszkolny Publiczne Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej 67, 33 –133 Wał –Ruda.  
Prace poetyckie należy przesłać w formie pisemnej oraz jeśli to możliwe w elektronicznej na adres poczty szkolnej: zspwr@interia.pl
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 5 marca 2015 r. o godzinie 10.00 w Publicznym Gimnazjum w Woli Radłowskiej. Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe. Najlepsze prace plastyczne i poetyckie zostaną opublikowane w książce. 
Organizatorzy konkursu zachęcają dzieci, młodzież i osoby dorosłe do zapoznania się z filmem „Karolina,” który będzie wyświetlany w kinach od 21 listopada, ponieważ może on być inspiracją dla uczestników konkursu.
Więcej o konkursie na stronie szkoły http://www.zspwolaradlowska.pl
Oprac. Ewa Biedroń

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.