Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nowa władza w powiecie zapowiada zmiany w ochronie zdrowia, komunikacji i edukacji.

IMG_1305Jeśli dojdzie do spodziewanych zmian w starostwie powiatowym w Dębicy, będą to nie tylko zmiany personalne. Osoby związane z nową koalicją zapowiadają położenie szczególnego nacisku na kilka spraw – lecznictwo, komunikacja i edukacja.
Mówiąc lecznictwo, chodzi generalnie o dębicki szpital powiatowy.
-Nie jest tam idealnie, a na pewno może być lepiej – mówi jeden z liderów nowej władzy w starostwie. Położymy duży nacisk, aby poprawić funkcjonowanie tej instytucji. Nie wykluczamy zmian personalnych w kierownictwie szpitala.
Komunikacja – to kolejny element w którym trzeba spodziewać się zmian.
Nie może być tak, że pan dyrektor będzie decydował czy jakiś przedsiębiorca może gdzieś jeździć czy też nie – dodaje nasz rozmówca. Są określone przepisy w tym kraju, są też odpowiednio przygotowane drogi i każdy może z nich skorzystać.  Transport to układ krwionośny życia gospodarczego nie możemy go blokować. W Powiatowym Zarządzie Dróg na pewno będą zmiany personalne, i to bardzo szybko.
Edukacja jest też dziedziną, gdzie zapowiadane są zmiany.
Dyrektorzy szkół powinni zająć się edukacją powierzonej ich opiece młodzieży. Ich zaangażowanie w politykę bywa czasem nie na miejscu. Szkoły powinny być apolityczne a ich dyrektorzy w szczególności – uważa nasz rozmówca. Będziemy starali się to egzekwować.
Wszystkie te zmiany mogą mieć miejsce, jeśli dojdzie do przejęcie władzy w powiecie przez koalicje RIS-PSL-PO-SLD, na co się zanosi. Matematyka ma swoje prawa i tak skonstruowana koalicja będzie mieć 15 głosów co wystarcza na skuteczne rządzenie.
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.