Previous
Next
Previous
Next

Tikkurila posadziła pięć tysięcy drzew!

SGA_2255Blisko sto osób spotkało się w minioną sobotę w szkółce leśnej na terenie Nadleśnictwa Dębica, by wziąć udział w zorganizowanej przez firmę Tikkurila Polska SA akcji sadzenia drzew “Bądź odpowiedzialny w naturze – posadź drzewo z Tikkurila!”.

W projekt zaangażowali się pracownicy firmy, ich rodziny oraz młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Najmłodsza uczestniczka spotkania liczyła – uwaga! – niewiele ponad dwa miesiące! Niepewne warunki pogodowe nie powstrzymały “Odpowiedzialnych w naturze” i nie ostudziły zapału, zwłaszcza w grupie najmłodszych początkujących leśników.  Po krótkim instruktażu sadzenia drzewek, przeprowadzonym przez przedstawicieli Nadleśnictwa, ochotnicy ruszyli do pracy, a już po niespełna 3 godzinach las wzbogacił się o pięć tysięcy młodych jodeł. Na zakończenie akcji wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku, gdzie na każdego czekał gorący posiłek.  Poprzez akcję Tikkurila chciałaby zwrócić uwagę na potrzebę dbania o otoczenie, w którym żyjemy. „Chcemy w praktyczny sposób pokazać, jak każdy z nas może bez wielkiego wysiłku, nawet w formie zabawy, przekształcić przestrzeń wokół siebie w bardziej przyjazną i sprzyjającą zdrowiu – naturalną” – mówi Magdalena Olszewska kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej i PR w Tikkurila Polska SA.. Dzięki grupie osób, które zdecydowały się aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie, łącząc przyjemne z pożytecznym, w ciągu kilku godzin powstał zaczątek młodego lasu – tak ważnego elementu naturalnego otoczenia człowieka” – dodaje Magdalena Olszewska.

Tikkurila Polska SA jest częścią fińskiego koncernu farbiarskiego Tikkurila Oyj, który jest liderem sektora farb dekoracyjnych na rynku fińskim, rosyjskim, szwedzkim oraz w krajach bałtyckich. W Polsce Tikkurila zajmuje czwartą pozycję w branży. W ofercie firmy znajdują się wyroby sprzedawane pod markami: Tikkurila, Beckers, Jedynka oraz Polifarb. W zeszłym roku firma obchodziła 75-lecie zakładu produkcyjnego w Dębicy, gdzie również mieści się siedziba firmy.

Już od ponad 150 lat Tikkurila oferuje klientom indywidualnym i odbiorcom profesjonalnym rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni, proste w stosowaniu i przyjazne dla środowiska naturalnego. Na rynku polskim, począwszy od 1998 roku, jako jedna z pierwszych firm rozpoczęła proces tworzenia sieci mieszalni farb, w których możliwa jest realizacja indywidualnych upodobań kolorystycznych nawet najbardziej wymagających klientów. System barwienia  „Avatint”  zapewnia możliwość pigmentacji produktów na prawie 13 tys. kolorów. W Polsce firma posiada obecnie 1 100 maszyn barwiących, co czyni ją liderem na terenie kraju. Tikkurila Polska oferuje swoim klientom szeroki zakres produktów wewnętrznych (farby ścienne, emalie, lakiery i farby do drewna) wraz z bogatą linią produktów dekoracyjnych (m.in.: tynki, laserunki, farby perłowe, farby strukturalne), oraz produktów zewnętrznych (farby elewacyjne, emalie, farby, impregnaty, oleje i lakiery do drewna).

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.