Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Wyniki finansowe Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. za trzy kwartały 2014

Logo oponiarskaZa trzy kwartały 2014 r. Spółka zanotowała zysk netto na poziomie 113,1 mln zł. Był on o 17,6 proc. wyższy niż w roku ubiegłym. W analogicznym okresie przychody ze sprzedaży wyniosły 1 518,2 mln zł i były niższe o 2,9 proc. Wpływ na zwiększony zysk miał spadek kosztów produkcji, które zostały obniżone dzięki globalnemu programowi optymalizacji produkcji oraz spadkowi cen surowców. Dodatkowym czynnikiem było wykorzystanie ulgi w podatku dochodowym należnej za zrealizowanie inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Z kolei w samym trzecim kwartale tego roku przychody ze sprzedaży Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. wyniosły 489,4 mln zł
i spadły o 10,2 proc. w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego.
„Pomimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego w trzecim kwartale br. produkty Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. umocniły pozycję w swoich segmentach rynku, a zysk netto za ostatnie trzy kwartały wzrósł
w stosunku do analogicznego okresu w 2013 r. Takie wyniki to przede wszystkim efekt obniżenia kosztów produkcji, głównie materiałów oraz sprawny system zarządzania w obszarze produkcji” – mówi Stanisław Cieszkowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Sprzedaż Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. do podmiotów powiązanych za trzy kwartały 2014 r. wygenerowała przychody w kwocie 1 333,2 mln zł, tj. o 50,9 mln zł niższe r/r. Sprzedaż do podmiotów z Grupy Goodyear za trzy kwartały 2014 r. stanowiła 87,8 proc. sprzedaży ogółem, wobec 88,5 proc. w analogicznym okresie 2013 roku. Przychody ze sprzedaży do podmiotów niepowiązanych wyniosły 185,0 mln zł i wzrosły o 5,1 mln zł r/r.
„Na wyższe przychody ze sprzedaży oraz zysk netto wpłynęła także sprzedaż opon do podmiotów niepowiązanych, a więc spoza Grupy Goodyear. To dowód na konkurencyjną ofertę naszej Spółki, zarówno w kontekście ceny, ale przede wszystkim wysokiej jakości opon produkowanych w Dębicy” – powiedział Stanisław Cieszkowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.
Na koniec września 2014 roku kapitał własny Spółki wynosił 990,5 mln zł i zwiększył się
o 55,4 mln zł, ponieważ dywidenda do wypłaty za rok 2013 wynosi 57,7 mln zł, a zysk netto za trzy kwartały 2014 r. 113,1 mln zł.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.