Previous
Next
Previous
Next

Zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP

zjazd_chor_3W sobotę, 15.11.2014r., w Rzeszowie obradował zjazd Chorągwi Podkarpackiej ZHP im. Olgi i Andrzeja Małkowskich. Zjazd odbywa się co cztery lata, aby podsumować pracę władz wojewódzkich i wybrać nowe, a także wytyczyć kierunki dalszej pracy. Podczas sobotnich obrad nie zabrakło dębickich akcentów.
Obradom zjazdu, na mocy demokratycznego głosowania, przewodniczył hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica, a zarazem ustępujący Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej ZHP. W pracach zjazdu z głosem decydującym brała udział także delegatka dębickiego hufca phm. Małgorzata Dybowska. Po ukonstytuowaniu się prezydium oraz komisji zjazdowych, a także przyjęciu regulaminu i porządku obrad nastąpiła część oficjalna, podczas której m.in. wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona phm. Małgorzata Dybowska, a Brązowymi Krzyżami „Za zasługi dla ZHP” phm. Magdalena Bielatowicz i phm. Sławomir Gleń – instruktorzy Hufca ZHP Dębica.
W dalszej części zjazd dokonał podsumowania i oceny działalności ustępujących władz, w tym hm. Władysławy Domagały, która po wielu latach pełnienia funkcji komendantki podkarpackich harcerzy zakończyła służbę na tym stanowisku otrzymując podziękowania od zgromadzonych instruktorów. Zjazd pozytywnie ocenił prace rady chorągwi kierowanej przez ostatnie 4 lata przez hm. Mateusza Cebulę oraz sądu, na czele którego stał hm. Ryszard Zbaraza.
Następnie zjazd, po uprzednim wysłuchaniu prezentacji kandydatów i rundzie pytań, dokonał wyboru nowego komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Został nim hm. Mariusz Bezdzietny z Hufca ZHP Tarnobrzeg. W skład jego komendy (zarządu) został wybrany hm. Mateusz Cebula, który będzie pełnił funkcję zastępcy komendanta ds. pracy z kadrą. W pozostałych władzach chorągwi znaleźli się także przedstawiciele dębickiego harcerstwa – na czele komisji rewizyjnej stanął phm. Artur Kowalski, a hm. Ryszard Zbaraza nadal będzie kierował pracami sądu harcerskiego. Zjazd przyjął także uchwały i wnioski, w tym program rozwoju Chorągwi Podkarpackiej do roku 2018.
zjazd_chor_1
zjazd_chor_2
zjazd_chor_4

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.