Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nowe oświetlenie świąteczne w Rynku i na ulicach Dębicy

Rynek, ulica Kolejowa oraz Rzeszowska, a także trzy ronda: Kombatantów RP, Stefana Bartusia i Heleny Jabłonowskiej w tym roku zostały udekorowane nowo zaaranżowanymi ozdobami świetlnymi. Koszt inwestycji wyniósł 100 tysięcy złotych.

Rynek jest wizytówką Dębicy i to właśnie na nim skupiona została uwaga przy planowaniu i aranżowaniu świątecznych dekoracji. Najbardziej zauważalną ozdobą na dębickim Rynku jest 8 – metrowa choinka z widocznym herbem Miasta Dębicy. Obok znajdują się świetlne sanie wraz z reniferami. Kolejną ozdobę ma stanowić bożonarodzeniowa szopka.

Niespodzianką dla mieszkańców jest świetlne zagospodarowanie fontann znajdujących się na rynku. W zimie fontanny nie działają, dzięki nowemu pomysłowi, zrealizowanemu przez firmę Multidekor z Piastowa, dębiczanie mogą podziwiać migającą świetlną iluminację, która imituje ruch wody w fontannach. Również muszla koncertowa oraz drzewa otaczające plac rynku zostały ozdobione świetlnymi ozdobami, które umilają wieczorne spacery mieszkańców, których w ostatnich dniach jest bardzo wielu na dębickim Rynku. Przychodzą z dziećmi, oglądają piękną świąteczną dekorację, robią pamiątkowe zdjęcia.

Jednak nie tylko rynek w Dębicy został poddany świetlnej rewolucji. Wzdłuż ulicy Rzeszowskiej zainstalowano nowe ozdoby – dwukolorowe dekoracje latarniowe z motywem gwiazd, natomiast na ulicy Kolejowej postawiono na dekoracje współgrające z kloszami latarń, które mają wprowadzić mieszkańców w świąteczny klimat. Jak co roku, ozdobiona została również choinka znajdująca się naprzeciwko Dworca PKP.

Kolejnymi punktami mającymi rozświetlić ulice Dębicy są dekoracje świetlne na rondach. Każde z nich zostało udekorowane kompozycjami świetlnymi nawiązującymi do Świąt Bożego Narodzenia, w spójnej kolorystyce. Rondo Kombatantów RP zostało ozdobione w nieco inny sposób. Mieszkańcy mogą cieszyć wzrok świetlną instalacją w postaci świątecznej korony oraz kurtyny świetlnej umocowanej na jej krawędzi.

Miasto Dębica zostało kolejnym miastem, które włączyło się do plebiscytu „Świeć się z Energą”, zorganizowanego przez Grupę Energa, w którym wybierane jest najpiękniej oświetlone miasto Podkarpacia.

Głosować można klikając w podany link :

http://plebiscyty.nowiny24.pl/plebiscyt/wybierz-najpiekniej-oswietlone-na-swieta-miasto-w-woj-podkarpackie,25039,t,id.html

Do 12 grudnia świąteczna dekoracja w Dębicy zdobyła 192 głosy. Więcej głosów ma w chwili obecnej tylko Rzeszów – 264.  

Fot. Tomasz Solecki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.