Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

DĘBICA ZYSKUJE LEPSZY DOSTĘP DO KOLEI

Nowy przystanek Dębica Wschodnia już od niedzieli 14 grudnia zapewni dodatkowy dostęp do pociągów. Z wygodnych, wyposażonych w wiaty i ławki peronów, będą korzystać pasażerowie około 30 połączeń do Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa i Przemyśla. Przystanek powstał w ramach prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji trasy Kraków – Rzeszów.
Nowy przystanek szczególnie ułatwi podróż mieszkańcom wschodniej części miasta. Obiekt ma dwa 200–metrowe perony, wyposażone w wiaty i ławki. Obsługę usprawnia czytelne oznakowanie oraz oświetlenie. Nawierzchnia peronów posiada wypukły pas bezpieczeństwa dla osób niedowidzących. Przystanek jest również dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Już zapewniają to pochylnie, a dodatkowo będzie jeszcze zamontowana winda przyschodowa.
Przygotowany parking pozwala sprawnie łączyć podróż samochodem i jednym z około 30 pociągów do Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa i Przemyśla. Budowa nowego przystanku kosztowała około 1,7 mln zł.
Przystanek powstał w ramach w ramach modernizacji trasy z Krakowa do Rzeszowa. – Na modernizowanej przez PLK linii komfort podróży poprawi się na 30 przystankach i stacjach. Już przebudowane są m.in. stacje w: Bogumiłowicach, Biadolinach, Świlczy. Na 60 nowych peronach, będą 23 windy, platformy przyschodowe i kilkadziesiąt pochylni, ponieważ wszystkie obiekty są dostosowywane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. – mówi Rafał Pietrończyk dyrektor projektu w PLK.
Ostatecznym efektem prac będzie skrócenie czasu przejazdu pomiędzy Krakowem i Rzeszowem do ok. 1,5 godz. oraz poprawa obsługi podróżnych na stacjach i przystankach Małopolski i Podkarpacia.

źródło:http://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/debica-zyskuje-lepszy-dostep-do-kolei-2684/

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.