Previous
Next
Previous
Next

Wciąż nie wiadomo co się stanie z ks. Ogorzelcem

ksiadzOd kilku dni nie wiadomo co dzieje się z ks. Mariuszem Ogorzelcem. Kapłan nie odbiera telefonu ale wierni wciąż wierzą, że wróci do Dębicy. Profil na FB „W obronie ks. Mariusza Ogorzelca” polubiło ponad 1750 osób. Liczba ta z dnia na dzień rośnie.
Parafianie z parafii Ducha Św. gdzie pracował ks. Mariusz nie ustają w domysłach co spowodowało  nagłe odwołanie księdza.
– Myślę, że władze kościelne zaskoczyła reakcja wiernych – mówi jedna osób związanych z parafią. Do tej pory większość decyzji kościoła, biskupa przyjmowana była z pokornym milczeniem. Teraz okazuje się, ze wierni chcą wiedzieć – dlaczego. I tych ludzi jest kilka tysięcy.
Wydaje się, że kłopot z uzasadnieniem tej decyzji ma nie tylko biskup Andrzej Jeż, który mówi, że przenosząc go kierował się dobrem księdza Mariusza, ale również proboszcz Jan Krupa. Wierni mają mu za złe, że nie stanął za swoim kapłanem, który ściągał tłumy wiernych do kościoła.
-Nawet nie pozwolił mu pożegnać się z wiernymi. A list ks.Ogorzelca do mieszkańców miasta zamieścił portal Ziemia Dębicka oraz pojawił się na profilu FB – mówi tata jednego z uczniów. Nie zauważyłem go na stronie parafii. To kiepsko świadczy o proboszczu i sugeruje, że coś tam  nie zagrało. Moim zdaniem po prostu zakneblowano mu usta. Ale w tych czasach to nienajlepsza metoda dialogu kościoła z wiernymi.
Ks. Ogorzelec wyjechał z Dębicy. Prawdopodobnie przebywa gdzieś na rekolekcjach.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.