Previous
Next
Previous
Next

„Dęby Wolności” w Jodłowej

debyDruhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jodłowa włączyli się w Akcję sadzenia Dębów Wolności realizowaną przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.
Dęby Wolności mają upamiętniać 25 rocznicę wyborów 4 czerwca 1989r. oraz demokratyczne przemiany w Polsce i na świecie. „Dęby Wolności” sadzone są w miejscach ważnych dla lokalnych społeczności, w miejscach pamięci o walce za Ojczyznę, a także w przestrzeni publicznej służącej mieszkańcom i turystom.
Inicjatywa nawiązuje do spontanicznego sadzenia „Dębów Niepodległości” w latach 1918-1928, kiedy społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby- uosobienie siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci – jako świadectwo odzyskania przez Polskę niepodległości. Drzewa te, będące swoistym wotum dziękczynnym naszych przodków za przywróconą niepodległość, często przetrwały do dziś, jako blisko stuletni świadkowie tamtych ważnych dla naszego Narodu wydarzeń.
Z okazji włączenia się Ochotniczych Straży Pożarnych w akcję sadzenia Dębów Wolności na ręce organizatorów i uczestników zasadzenia Dębów Wolności wpłynęły listy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: Urząd Gminy w Jodłowej

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.