Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Osoby z 57 krajów odwiedziły Muzeum Regionalne w Dębicy

S0443055Zarówno wystawy stałe udostępnione w Muzeum Regionalnym w Dębicy, w tym archeologiczna, etnograficzna, historyczna, sztuki i wojskowa, a także ekspozycje czasowe cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców ziemi dębickiej, ale również wśród ludzi z całego świata.
„W księdze pamiątkowej znajdują się wpisy mieszkańców 57 krajów, którzy odwiedzili nasze muzeum. Muzeum Regionalne jest popularne również wśród mieszkańców Dębicy oraz miejscowości powiatu dębickiego, którzy odwiedzają nas całymi rodzinami” – mówi dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy Jacek Dymitrowski.
Najwięcej osób odwiedza dębickie muzeum w weekendy. To właśnie wtedy, w dni wolne od pracy całe rodziny z dziećmi, jak również osoby starsze czy dorośli wybierają się na oglądanie wystaw i rozmaitych eksponatów. W dni powszednie natomiast, najwięcej zwiedzających to osoby przejezdne oraz grupy szkolne, które biorą udział w lekcjach historii oraz warsztatach organizowanych w muzeum.
Osoby prywatne najchętniej zwiedzają muzeum na własną rękę, grupy szkolne oraz rodziny często korzystają z przewodników, którymi są asystent muzealny Barbara Ciura, kustosz Tomasz Czapla oraz dyrektor muzeum Jacek Dymitrowski.
Muzeum Regionalne w Dębicy można zwiedzać:
– od wtorku do piątku w godzinach 8:30 do 15:30
– w sobotę od 10:00 do 12:00 (wejście bezpłatne)
– w niedzielę od 14:00 do 16:00
Ceny biletów:
– bilet normalny 4.00 zł
– bilet ulgowy 1.00 zł
– bilet rodzinny 6.00 zł
– przewodnik 20.00 zł
Bilety można nabyć w sekretariacie muzeum. Fotografowanie oraz filmowanie ekspozycji muzealnych jest bezpłatne.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.