Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Delegacja z Dębicy była u ks. biskupa Andrzeja Jeża. Czy ks. Mariusz Ogorzelec zostanie?

Dzieci w Szkole nr 3 w Dębicy wierzą, że wróci do nich ks. Mariusz.
Dzieci w Szkole nr 3 w Dębicy wierzą, że wróci do nich ks. Mariusz.

Dziś w Tarnowie kilkuosobowa delegacja z Dębicy spotkała się z ks. biskupem Andrzejem Jeżem.  W jej skład weszli między inny Paweł Adamek, Zbigniew Drzymała, Przemysław Wojtys, Tomasz Podlasek, nauczyciele, przedstawiciele służby liturgicznej  i rodziców dzieci których nauczycielem jest ks. Ogorzelec. Tematem rozmów była sytuacja ks. Mariusza i możliwość dalszego pozostania w Dębicy.
Spotkanie trwało półtorej godziny. Ks. biskup z uwagą wysłuchał argumentów z którymi przybyli członkowie delegacji.  Każdy z nich przedstawił ks. biskupowi swoje argumenty przemawiające za pozostawieniem ks. Mariusz w Dębicy. Podczas spotkania nie zapadły żadne decyzje ani nie padły żadne deklaracje.
Wierzymy, że ks. Mariusz zostanie z nami – mówią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy gdzie uczył religii ks. Ogorzelec. Od poniedziałku dzieci prowadzą akcję zmierzającą do zmiany decyzji ks. biskupa i pozostawienie go w Dębicy.
Do dziś nie znane są powody które sprawiły, że ks. Ogorzelec został w trybie natychmiastowym odwołany z dębickiej parafii.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.