Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Pierwsza sesja w Powiecie Dębickim

025_111 grudnia br. odbyła się pierwsza Sesja V. Kadencji Rady Powiatu. Obecnie 25 – osobowy skład Rady Powiatu Dębickiego reprezentowany jest przez przedstawicieli 6 komitetów wyborczych: Polskiego Stronnictwa Ludowego (9 mandatów), Prawa i Sprawiedliwości (7 mandatów), Ruchu Integracji Społecznej (4 mandaty), Wspólnotę Ziemi Dębickiej (3 mandaty), Platformy Obywatelskiej (1 mandat) oraz Komitetu Wyborczego Edwarda Brzostowskiego (1 mandat).
Obrady otworzył Radny Senior Zygmunt Żabicki. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, nowi Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze do Rady Powiatu Dębickiego, po czym złożyli uroczyste ślubowanie. W programie sesji zaplanowano wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu oraz starosty, wicestarosty i zarządu powiatu. Powołano komisję skrutacyjną pod przewodnictwem Stanisława Skawińskiego.
Na Przewodniczącego Rady Powiatu zgłoszono Mateusza Smołę, który został wybrany większością głosów. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu zostali Danuta Klabacha i Roman Ciszek.
Jedynym kandydatem na Starostę zaproponowanym przez Radnych był Andrzej Reguła (Polskie Stronnictwo Ludowe). W głosowaniu tajnym kandydata poparła większość Radnych. Na Wicestarostę Rada Powiatu wybrała Mateusza Paska. Członkami Zarządu w podobnym trybie głosowania zostali Anna Gawlik, Zygmunt Żabicki oraz Aleksander Reguła.

źrodło: Powiat Dębicki

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.