Pilzno.Konkurs kalendarzy i wieńców

konkurs-kalendarzy-i-wiencowDwudziestu jeden uczniów z klas IV-VI wzięło udział w szkolnym konkursie kalendarzy i wieńców adwentowych organizowanym od lat w Szkole Podstawowej w Pilźnie. Rywalizacja jest jednym z elementów przygotowania się do świąt.
Tradycyjnie w pierwszych dniach adwentu podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie poznają zwyczaje i tradycje adwentowe krajów niemieckojęzycznych, a potem uczestniczą w szkolnym konkursie kalendarzy i wieńców adwentowych. W tym roku uczestnicy konkursu, którego pomysłodawcą i inicjatorem,  jest nauczycielka j. niemieckiego Anna Poznańska, wykonali 8 kalendarzy i 10 wieńców wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem.
W kategorii kalendarzy adwentowych I miejsce zajęła Natalia Dudek z kl. 4b, II miejsce ex aequo zajęły: Aleksandra Noga z kl.6b oraz Paulina Wojnarowska z kl. 5c, a miejsce III przypadło Katarzynie Dziadek z kl.5b
W kategorii wieńców adwentowych zwycięzcą okazała się Karolina Wyszyńska z kl.5a, II miejsce zajął Maksymilian Podraza z tej samej klasy, natomiast na trzeciej pozycji znalazła się praca zespołu w składzie: Oliwia Mirowska i Patrycja Pych z kl.4b oraz Norbert Mirowski z kl. 5b.
Nagrody dla uczestników konkursu  ufundowało Wydawnictwo Szkolne PWN.
źródło. UM Pilzno.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.