Previous
Next
Previous
Next

Okradał kościoły w Małopolsce i Podkarpaciu – między innymi w Gumniskach i Siedliskach Bogusz

kosciolyPolicjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu tarnowskiej komendy miejskiej wspólnie z kolegami z komisariatu w Ciężkowicach zatrzymali mieszkańca powiatu częstochowskiego, okradającego kościoły na terenie województwa małopolskiego i na Podkarpaciu. 40-latek  ma na sumieniu  kradzieże z 8 świątyń. Jego łupem padły miedziane elementy, których wartość przekroczyła 33 tysiące złotych. Karanemu w przeszłości recydywiście grozi do 7,5 lat pozbawienia  wolności.  
Działał sam, na terenie województwa małopolskiego i na Podkarpaciu, zawsze w nocy i zawsze świetnie przygotowany. Wybierał nieoświetlone, położone z dala od zabudowań świątynie, poprzedzając każdy „skok” kilkudniową obserwacją. W niespełna dwa miesiące okradł 8 kościołów w małopolskich Zborowicach, Moszczenicy, Okocimiu, Biórkowie Wielkim oraz na Podkarpaciu – parafie w Gumniskach, Siedliskach Boguszu, Dębowcu i Warzycach. Interesowały go głównie miedziane rynny, ale nie pogardził też drutami odgromowymi czy mniejszymi elementami orynnowania obiektów sakralnych.
Szło mu dobrze, gdyby nie … policjanci z Tarnowa. To oni wytropili i zatrzymali rabusia. Całkowicie zaskoczony mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na terenie Rabki- Zdroju, dzień po ostatniej kradzieży, dokonanej w powiecie proszowickim. W bagażniku samochodu, którym jechał 40-latek policjanci ujawnili część łupów oraz służące mu do popełniania przestępstw nożyce.    Przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie usłyszał 8, popełnionych w warunkach powrotu do przestępstwa zarzutów kradzieży mienia, o wartości przekraczającej 33 tysiące złotych. Do wszystkich się przyznał, wyraził także chęć dobrowolnego poddania się karze. Objętemu dozorem oraz zakazem opuszczania kraju recydywiście, grozi kara pozbawiania wolności do 7,5 lat.
źródło. Tarnowska Policja.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.