Previous
Next
Previous
Next

Dwie drużyny z Hufca ZHP Dębica wyróżnione w konkursie „Teraz Afryka”

Główna Kwatera ZHP ogłosiła wyniki konkursu „Teraz Afryka” prowadzonego w ramach propozycji programowej we współpracy z Fundacją Ekonomiczną Polska – Afryka Wschodnia. Decyzją jury dwie drużyny z Hufca ZHP Dębica: 19 Dębicka Drużyna Harcerska „Watra” i 55 Dębicka Drużyna Starszoharcerska „Gawra” zdobyły wyróżnienie.
– Dla wielu osób Afryka ma dwa oblicza. – mówi hm. Mateusz Cebula, komendant Hufca ZHP Dębica – Jedno – to miejsce chorób, konfliktów, biedy, a drugie – to egzotyka, piękne widoki i safari. Każde z tych wyobrażeń zniekształca prawdziwy obraz Afryki i buduje szkodliwe stereotypy. Dlatego w Głównej Kwaterze ZHP powstała propozycja programowa „Teraz Afryka. Od źródeł skautingu do kontynentu przyszłości!”. Jej celem było nie tylko zainteresowanie innymi odsłonami Afryki, ale też zainspirowanie do samodzielnego odkrywania tego niezwykłego kontynentu przez dzieci i młodzież.
Harcerze realizując propozycję programową uczestniczyli w szeregu zbiórek i aktywności, które pozwalały im odkrywać nieznane aspekty Afryki oraz życia jej mieszkańców. Jednym z elementów programu był konkurs polegający na przygotowaniu przez drużyny harcerskie „swojej” mapy Afryki, pokazującej Czarny Ląd z nowej perspektywy. Z całej Polski spłynęło ponad 600 prac konkursowych. Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało wyróżnienia. Wyróżniono dwie prace drużyn 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego – 19 DDH „Watra” kierowanej przez phm. Kamillę Rachwał i 55 DDSH „Gawra” prowadzonej przez odkr. Jakuba Olechowskiego.
afryka_2

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.