Previous
Next
Previous
Next

Nominacje na wyższe stopnie oficerskie

19 stycznia 2015 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie oficerskie osób z terenu powiatu dębickiego. Podczas uroczystości miało także miejsce wręczenie medali za zasługi dla obronności kraju dla rodziców żołnierzy którzy wzorowo pełnili służbę wojskową oraz wręczenie medalu „Gwiazda Afganistanu” za udział w misjach w Afganistanie.

 W uroczystości gratulując odznaczonym przyznanych medali i awansów uczestniczyli: Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta i Gminy Pilzno Ewa Gołębiowska, Burmistrz Miasta i Gminy Brzostek Wojciech Staniszewski, sekretarz Gminy Czarna Stanisław Zieliński, a także zastępca wójta Gminy Dębica Zdzisław Siwula oraz przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Mateusz Smoła.

Inicjatorem spotkania i przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień był płk. Edward Ciesielski. „Chcę serdecznie podziękować za udostępnienie miejsca dzisiejszego spotkaniu staroście Powiatu Dębickiego i dziękuję za pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej uroczystości”.

Pierwszym odznaczonym był Paweł Świerk z Dębicy, który za swoje zasługi dla kraju, odbycie czterech misji w Afganistanie trwających łącznie ponad dwa lata uhonorowany został Gwiazdą Afganistanu z czterema okuciami. „Cieszę się z wręczonego mi odznaczenia i czuję się doceniony za swoją służbę. Podczas mojego pobytu w Afganistanie najtrudniejsza była rozłąka z rodziną. Wojna jest czasem stałego zagrożenia, dlatego jestem szczęśliwy, że wróciłem bezpiecznie do domu” – powiedział Paweł Świerk. Gratulacje odznaczonemu „Gwiazdą Afganistanu” mieszkańcowi Dębicy złożyli burmistrz Mariusz Szewczyk oraz starosta Andrzej Reguła.

Nominacje na I stopień oficerski otrzymali: podporucznik Paweł Grudzień oraz starsi plutonowi rezerwy Jarosław Stefański oraz Piotr Składzień. Nominację na stopień kapitana wraz z gratulacjami i odznaczeniami otrzymał Jan Czapla, weteran oraz kombatant Armii Krajowej.

Srebrne Medale za zasługi dla obronności kraju, które odebrali członkowie rodzin otrzymali: Zofia i Józef Cynar, Maria Socha, Alicja i Stanisław Jarmuz, Halina i Kazimierz Grzyb, Anna i Józef Pieniążek oraz Stanisław Dydo. Nominacje na stopień starszego kaprala otrzymali: Wiesław Ptak, Waldemar Drąg i Kazimierz Tryba.

Każdy z odznaczonych otrzymał list gratulacyjny wraz z podziękowaniami za służbę dla kraju. Uroczystości towarzyszył poczęstunek, a czas umilał występ grupy muzycznej uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.