Previous
Next
Previous
Next

Złoto Magdaleny Macios i Przemysława Kubisztala w międzynarodowym turnieju sumo w Erd na Węgrzech.

W dniach 09-10 stycznia 2015 roku w miejscowości Erd k/Budapesztu na Węgrzech odbył się jeden z największych rozgrywanych w Europie turniejów sumo Erd Cup International Sumo Competition. Dobra lokalizacja turnieju (lotnisko, dobry dojazd) sprawia, że w turnieju wystartowało około 400 zawodników z całej Europy.
W zawodach wystartowali sumocy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Lubzinie, spisując się bardzo dobrze. Do domu wrócili z 4 medalami złotymi, dwoma srebrnym i jednym brązowym. Będąc jedną z najlepszych ekip zagranicznych.
Wśród nich był Przemysław Kubisztal mieszkający z Nagawczynie oraz Magdalena Macios mieszkująca w Podgrodziu.
Dla Przemka wychowanka Andrzeja Tomaszewskiego jest to kolejne zwycięstwo po tytule mistrza Europy, który zdobył we wrześniu 2014r w Lidzie na Białorusi. Obecnie Przemek jest uczniem I klasy I LO im Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Swoją pasję do zapasów i sumo godzi z nauką w klasie matematyczno- fizycznej.
Magdalena Macios, która jest zawodniczką LUKS Lubzina, a na turniej w Erd przybyła wraz z kadrą narodową Polski seniorów w sumo zajęła w swojej kategorii do 65kg – I miejsce, wystartowała również kontrolnie w kategorii do 80kg, gdzie zdobyła medal brązowy.
Zarówno Przemek jak i Magda trenują w Lubzinie pod okiem trenera Andrzeja Jedynaka
Wyjazd dla zawodnika był wielkim wyróżnieniem i docenieniem osiąganych przez nich wysokich wyników sportowych. Wszyscy ci zawodnicy mają ogromną szansę reprezentować nasz kraj na ME w 2015r., które odbędą się na Litwie (seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy).

źródło: Urząd Gminy w Dębicy

Podziel się z innymi

Shares

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.