Previous
Next
Previous
Next

V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej w Dębicy

S07950905 stycznia 2015 roku w hali Domu Sportu przy ulicy Sportowej odbył się V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy. Zwycięzcą turnieju w którego organizację włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie AD Astram została reprezentacja województwa świętokrzyskiego.
Tegoroczną piątą już edycję turnieju otworzył oficjalnie burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk
zapraszając członków drużyn do rozpoczęcia zawodów, a zgromadzonych gości do kibicowania zawodnikom. W tym roku dochód z imprezy oraz ze sprzedaży specjalnych cegiełek przekazany zostanie na leczenie 2 – letniego Tymoteusza Kasprzyka, chłopca, który które na wskutek nieszczęśliwego wypadku doznał poparzeń jamy ustnej, przełyku oraz krtani, a także Janusza Adamczyka, byłego piłkarza Wisły Kraków, którego czeka rehabilitacja po amputacji nogi.
Podczas piłkarskiego spotkania obecny był ojciec małego Tymoteusza, który opowiedział o wypadku, w którym ucierpiał jego synek, a także o planach leczenia chłopca.
„Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc finansową. Już jutro Tymek jedzie do Polanicy, gdzie odbywać się będzie jego leczenie. Mam nadzieje, że w przyszłości będzie mógł samodzielnie jeść, mówić oraz oddychać” – powiedział tata chłopca.
Po uroczystym rozpoczęciu oraz przywitaniu przybyłych gości, przedstawiono drużyny biorące udział w rozgrywkach – m.in. Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, piłkarzy Wisły Kraków, dawnych reprezentantów Polski, przedstawicieli ze Śląska i województwa świętokrzyskiego, dziennikarzy oraz aktorów, w gronie których znaleźli się m.in. bracia Marcin i Rafał Mroczek, Przemysław Cypriański, Marek Włodarczyk oraz Antoni Królikowski.
„Turniej Piłki Nożnej to impreza dla wszystkich mieszkańców Dębicy i nie tylko. Mam nadzieję, że zbierzemy dużo pieniędzy dla Tymka i pana Janusza. Organizacja takiego wydarzenia nie jest prosta, ale wszystko poszło sprawnie, z czego jestem bardzo zadowolony. Planem jest, aby turniej stał się imprezą cykliczną, dzięki czemu co roku będziemy mogli pomóc potrzebującym” – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Robert Mazur.
O zaplecze gastronomiczne zadbali współorganizatorzy turnieju – Bogdan Filipek, który jest również pomysłodawcą organizacji turnieju i którego dań można było spróbować podczas imprezy oraz Tadeusz Filipek, który specjalnie na tę okazję upiekł tort. Spotkanie uświetnił występ Zespołu Ludowego „Morsy” oraz zespołu tanecznego „Soul Dance”. Podczas imprezy odbyła się także licytacja pamiątek przekazanych m.in. przez reprezentantów Polski, zawodników Wisły Kraków oraz przedstawicieli dębickich firm. Cały dochód z licytacji został przekazany na leczenie i rehabilitację Tymoteusza Kasprzyka i Janusza Adamczyka.

Podziel się z innymi

Shares

Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.