Previous
Next

„Odpadowa współpraca”

DSCN0735Ostatniego dnia ubiegłego roku w obecności Wójta Gminy Dębica zawarte zostało w Paszczynie porozumienie pomiędzy Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami, a Dębickimi Zakładami Komunalnymi „DEZAKO”. Miało ono na celu zacieśnienie współdziałania pomiędzy przedsiębiorstwami w zakresie gospodarowania odpadami.
Podjęta współpraca ma duże znaczenie w kontekście uzyskania statusu instalacji regionalnej z dniem 1 stycznia 2015 r. przez znajdującą się w Paszczynie instalację mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Formuła ta oznacza, że przepustowość i profesjonalizm stosowanej technologii pozwala na przyjmowanie strumienia odpadów i uzyskanie z nich wysokich poziomów recyklingu oraz przyczynia się do redukcji bioodpadów deponowanych na składowiskach (potwierdzeniem statusu jest stosowany zapis w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami).
Jak zaznaczył Wójt Gminy Dębica data zawarcia porozumienia ma wymiar symboliczny i pozwala podjąć działania na przyszłość, zostawiając za sobą przeszłość. Zdaniem Wójta, nic tak nie cieszy, jak współpraca dwóch spółek reprezentujących miejscowy kapitał i dających zatrudnienie tak wielu osobom lokalnego rynku pracy.
DEZAKO reprezentował Prezes Ryszard Tęcza oraz Członek Zarządu Anna Wojnarowska, natomiast PGO – Prezes Witold Stanoch oraz jego zastępca Andrzej Wielgos.
Zarówno PGO, jak i DEZAKO są najbardziej znaczącymi w powiecie zakładami, zajmującymi się odpadami. DEZAKO jest spółką o największym w powiecie doświadczeniu w zakresie transportu odpadów, powstałą w 1991 r. w wyniku prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w spółkę pracowniczą. PGO jest jednym z dwóch zakładów w zachodnim regionie województwa podkarpackiego, a jedynym w powiecie dębickim świadczącym usługi w zakresie kompleksowego zagospodarowywania odebranych odpadów komunalnych (udziałowcami PGO są Gmina Dębica oraz Miasto Dębica).

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.