Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Aleksandra Ożóg zwyciężyła w Rzeszowie

Aleksandra Ożóg, utalentowana dębicka wokalistka zdobywająca najwyższe laury na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach sięgnęła po kolejny. Tym razem zajęła pierwsze miejsce na V Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej – „Piosenka w meloniku” – Rzeszów 2015.
Do piątej edycji Festiwalu, która jest pierwszą o zasięgu międzywojewódzkim zgłosiło się blisko dwustu uczestników. Do wokalnego konkursu zakwalifikowało się ostatecznie stu wokalistów z trzydziestu pięciu miast województwa podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego
oraz śląskiego. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego i Narodowego Centrum Kultury.
Aleksandra Ożóg, stypendystka burmistrza miasta w dziedzinie kultury, reprezentantka Miejskiego Ośrodka Kultury, uczennica 1 klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy wyśpiewała kolejne pierwsze miejsce na organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury festiwalu piosenki, który odbył się 12 lutego br.
Najwyższy laur przyznała Oli komisja artystyczna w składzie: Robert Janowski, Olga Bończyk, Dariusz Kordek oraz Magdalena Skubisz. Aleksandra zaśpiewała piosenkę „Wybacz mamasza” Agnieszki Osieckiej i Przemysława Gintrowskiego. Swoim wykonaniem bardzo wzruszyła i zainteresowała jurorów, którzy przyznając nagrodę docenili jej wrażliwość, skromność, szczerość i prawdę, którą Ola podzieliła się z nimi i publicznością. Robert Janowski wskazywał na niezwykłą dojrzałość wykonania, a Olga Bończyk nakłaniała, by Olka szła dalej tą drogą. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy mieli okazję indywidualnej rozmowy z jurorami i zrobienia zdjęć.
Oli na festiwalu towarzyszyła mocna ekipa wsparcia: akompaniujący na fortepianie dębiczanin Piotr Madura, student Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, który na pewno przyczynił się do sukcesu, Dominika Migoń, instruktorka MOK dokumentująca wydarzenie, Agnieszka Augustynowicz, instruktorka i przyjaciółka Oli, od lat przygotowująca ją do konkursów piosenki oraz rodzice. Swoją energię przekazywała też inicjatorka pomysłu zgłoszenia do festiwalu p. Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK Pani, która od lat śledzi i wspiera poczynania 16-latki, ale z racji sprawowanych obowiązków nie mogła brać udziału w tym wydarzeniu.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.