Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Nieznane osoby okryły pohańbiony Memoriał Smoleński biało czerwoną flagą

IMG_8809Memoriał Smoleński kilka dni temu znów został oblany żółta farbą. Od wczoraj pohańbiony Memoriał okryty jest biało czerwoną flagą. Nie wiadomo, kto to zrobił.
Po pierwszym znieważeniu pomnika bardzo szybko usunięto żółtą farbę z pomnika i wszystko wydawałoby się wróciło do normy. Policja umorzyła śledztwo z powodu nie wykrycia sprawcy. Drugie znieważenie Memoriału zaskoczyło wiele osób, zwłaszcza że zostało dokonane w ciągu dnia w minioną Środę Popielcową. Do dziś farba nie została usunięta z pomnika. Teraz pohańbiony Memoriał Smoleński okrywa biało – czerwona flaga. Zakrywa większą część oblanej  farbą sylwetki ś.p. Lecha Kaczyńskiego.
– Nie wiemy, kto  to zrobił – mówi zapytany o tę sprawę Jan Warzecha. Dzwoniłem do dwóch osób co do których miałem przypuszczenia, że może to być ich inicjatywa. Ale zaprzeczyli aby to oni okryli Memoriał flagą narodową.
Stefan Bieszczad, jeden z fundatorów Memoriału również nie wie, kto powiesił flagę na pomniku.
-Nie znam autora tego pomysłu – mówił w rozmowie telefonicznej z nami Stefan Bieszczad. Ale cieszy mnie, że w Dębicy są ludzie, którzy cenią pamięć tych, którzy zginęli w tak tragiczny sposób w służbie dla Ojczyzny.
Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy zostanie usunięta farba z pomnika.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.