Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Policjanci zatrzymali uczestników ustawki

policeDębiccy policjanci zatrzymali 14 mężczyzn biorących udział w tzw. ustawce. Grupa kilkudziesięciu osób zablokowała drogę między Dębicą a Straszęcinem. Większość zatrzymanych to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłkarskich.
Informację o zjeżdżających się samochodach i gromadzących się na drodze między Dębicą a Straszęcinem osobach, oficer dyżurny otrzymał dziś około godz. 9. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zastali grupę kilkudziesięciu osób, z których część brała udział w bójce. Uczestniczący w bójce zablokowali przejazd drogą prowadzącą do Straszęcina.
Na widok radiowozów część osób zaczęła uciekać odjeżdżając samochodami z miejsca zdarzenia lub rozbiegając się w różnych kierunkach. Policjanci zatrzymali 14 osób. Wśród zatrzymanych jest 8 mieszkańców Dębicy, 3 mieszkańców Tarnowa oraz mieszkańcy Grabin, Gręboszowa i Koszyc Wielkich. Niektórzy z mężczyzn podczas bójki mieli na sobie kominiarki lub szaliki na twarzy, a dłonie owinięte bandażami. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 31 lat. Większość z nich to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłkarskich.
Obecnie policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności w celu ustalenia pozostałych osób mogących brać udział w tzw. ustawce. Wszyscy zatrzymani mężczyźni noc spędzą w policyjnym areszcie. Za udział w bójce oraz nielegalnym zbiegowisku grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
Źródło. Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.