Nowoczesne technologie w „Wodociągach Dębickich”

utwardzanie kanaĹ‚u za pomocÄ… lampy UVW grudniu 2014 roku Wodociągi Dębickie przeprowadziły modernizację dwóch odcinków głównych kanałów sanitarnych odprowadzających ścieki z terenu miasta przy użyciu bezwykopowej technologii tzw. U-linera.

Technologia polega na wprowadzeniu do istniejącej kanalizacji, po jej dokładnym wyczyszczeniu, poliestrowego rękawa nasyconego żywicą, który po rozciągnięciu i wyprostowaniu pod ciśnieniem utwardzany jest za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Zmodernizowany w ten sposób został 150 metrowy odcinek kanalizacji ø 800 pod rondem przy ulicy Kościuszki przed mostem na Wisłoce oraz 440 metrowy odcinek kanalizacji ø 600 w ulicy Jana Pawła i Brzegowej.

„Zaletą zastosowania tej technologii jest czas budowy kanalizacji. Całość procesu trwała kilkanaście dni. Najważniejsze jednak jest to, że technologia nie wymaga rozkopywania istniejących dróg, co w przypadku ronda przy ulicy Kościuszki w ogóle nie byłoby możliwe, a w przypadku ulicy Brzegowej, gdzie kanalizacja zbudowana jest na głębokości dochodzącej do 6 m byłoby ogromnie kosztowne i uciążliwe” – mówi Jacek Gil, prezes Wodociągów Dębickich.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.