Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Obchody Święta Służby Więziennej w Dębicy

17 lutego br. funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Dębicy oraz zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej odprawie z okazji wprowadzonego w 2010 roku Święta Służby Więziennej. Na zaproszenie ppłk mgr Bogdana Witkosia Dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy uroczystości uczestniczył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Dzięki Ustawie o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 roku dzień 8 lutego jest obchodzony jako oficjalne święto Służby Więziennej. „Ta data to piękne nawiązanie do tradycji II Rzeczypospolitej. To właśnie w dniach 7 i 8 lutego 1919 roku Naczelnik Państwa Marszałek Józef Piłsudski podpisał dekrety, które tworzyły podwaliny nowoczesnego więziennictwa w odrodzonej Polsce” – powiedział ppłk Bogdan Witkoś.

Na zaproszenie ppłk mgr Bogdana Witkosia w uroczystości wzięli udział:
płk Andrzej Leńczuk – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie, ks. prałat Ryszard Piasecki – Dziekan Dekanatu Dębica Wschód, Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego, Mariusz Szewczyk – Burmistrz Miasta Dębica, Jacek Żak – Prokurator Rejonowy w Dębicy, st.bryg. Wojciech Buszek – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy, mł.insp. Grzegorz Maksimczuk – Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Dębicy, Małgorzata Kędzior – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy, Marcin Ciszek – Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie, Krzysztof Lipczyński – p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy, Marek Mikrut – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa UG w Dębicy, Tomasz Niedbalec – Prezes Młodzieżowego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego w Pustyni, Robert Moskal – Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Dębicy, Krzysztof Parys – Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZF i PW w Dębicy, ppłk Mieczysław Rybczyk – emerytowany Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy, ppłk Ryszard Wiśniewski – emerytowany Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy.

Po przywitaniu przybyłych gości i funkcjonariuszy zakładu dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy ppłk Bogdan Witkoś podsumował funkcjonowanie jednostki za rok 2014.

Dokonania współczesnej Służby Więziennej i nasze motto „Ochrona, Bezpieczeństwo, Resocjalizacja” to nie tylko puste słowa ale rzeczywisty profesjonalizm, zaangażowanie i codzienna ciężka praca. Prawdziwą siłą służby są ludzie, funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej” – mówił Bogdan Witkoś. Codzienną pracę funkcjonariuszy tutejszej jednostki skierowaną zarówno na ochronę społeczeństwa i jego bezpieczeństwo jak i na resocjalizację skazanych, w tym działania skierowane na rzecz lokalnej społeczności zebrani goście mogli poznać i obejrzeć na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej.

Uroczystość święta Służby Więziennej była również okazją do wręczenia odznaczeń i awansów wyróżnionym funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Dębicy jako wyrazu uznania ich profesjonalnej służby. W imieniu awansowanych i odznaczonych głos zabrał mjr Krzysztof Parys, który podziękował za uznanie i jednocześnie wyraził przekonanie, że otrzymane awanse to przede wszystkim zobowiązanie do dalszych starań w podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych oraz sumiennej pracy.

O pracy na rzecz lokalnej społeczności funkcjonariuszy i osadzonych m.in. pracach na rzecz Domów Pomocy Społecznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, szkół, przedszkoli, szpitala oraz wielu instytucji gminy, miasta i powiatu mówili zaproszeni goście, którzy w dniu ich święta złożyli funkcjonariuszom życzenia bezpiecznej i satysfakcjonującej służby.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.