Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Paweł Wolicki. Zawiązujemy komitet poparcia reaktywacji Latoszyńskich Łazienek

IMG_8772Zawiązujemy komitet reaktywacji Latoszyńskich Łazienek – mówi Paweł Wolicki, były burmistrz Dębicy, który od kilku tygodni pełni funkcję dyrektora do Spraw Rozwoju w gminie Dębica.  Niezrozumiałą jest dla nas decyzja, która zdjęła Łazienki z Regionalnego Programu Rozwoju na lata 2015 – 2020.
Ta inwestycja była na tej liście jeszcze w 2014 roku, a w styczniu już  z niej zniknęła – mówi Wolicki. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego tłumaczyli się, że to Komisja Europejska usunęła ten zapis. Takim wyjaśnianiem był zaskoczony Jan Golba  Prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, który stwierdził, że to”zagadkowe, jeśli nie nonsensowne tłumaczenie”.  Organizujemy obecnie Komitet Poparcia reaktywacji Latoszyńskich Łazienek, który mamy nadzieje, wpłynie na zmianę decyzji o udziale finansowym Urzędu Marszałkowskiego w reaktywacji Łazienek.
Z naszych informacji wynika, że w komitecie tym znajdzie się między innymi prof. Jan Sarna, wieloletni przyjaciel prof. Zbigniewa Religi, który był gorącym orędownikiem reaktywacji Łazienek w Latoszynie.
– Mamy nadzieję, że po latach starań uda nam się doprowadzić do ponownego uruchomienia w Latoszynie uzdrowiska, które w latach przedwojennych cieszyło się dużym powodzeniem – dodaje Wolicki.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.