Previous
Next
Previous
Next

Ponad 600 młodych pływaków wzięło udział w Zimowych Mistrzostwach Klubu Bobry rozegranych w ostatni wekeend stycznia na dębickiej pływalni

W ciągu dwóch ostatnich dni stycznia br. na dębickiej pływalni odbyły się Zimowe Mistrzostwa Klubu MKP Bobry, które swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk. Zawody te były największą imprezą pływacką na terenie Polski pod względem ilości startujących zawodników. Wystartowało w nich 600 zawodników z kraju oraz ze Słowacji i Ukrainy.
Uroczystego otwarcia zawodów w piątkowe popołudnie dokonał burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. W rozpoczęciu mistrzostw uczestniczyli także: wicestarosta Mateusz Pasek, przewodniczący Rady Powiatu Mateusz Smoła oraz radni Rady Miejskiej w Dębicy Piotr Michoń i Jan Kasowicz. Zmaganiom młodych pływaków przyglądał się przez cały czas trwania zawodów dyrektor MOSiR-u Robert Mazur, który był współorganizatorem imprezy. Goście wraz z Prezes MKP Bobry Magdaleną Sroczyńską dekorowali  i nagradzali medalistów poszczególnych konkurencji.
W tych silnie obsadzonych zawodach zawodnicy gospodarzy zdobyli 5 medali, a wywalczyli je:
2. Paulina Ożóg – 50m stylem klasycznym
2. Paulina Ożóg – 100 m stylem zmiennym
1. Kacper Marszałek – 50 m stylem dowolnym
oraz dwa srebra w wyścigach sztafetowych: 4×50 stylem zmiennym w składzie: Kornel Żybura, Paulina Ożóg, Paula Sroczyńska, Maciej Bochnowski, jak również 5×50 dowolnym, w której popłynęli: Maciej Bochnowski, Paulina Ożóg, Kacper Marszałek, Paula Sroczyńska wraz z trenerem Przemysławem Jurkiem. Głównymi sponsorami imprezy, bez pomocy których trudno byłoby zorganizować takiej rangi zawody byli: Ventor, OlimpLabs, Firma Oponiarska Dębica, Tikkurila, Tabor, ErGraf, TYR,  którym należą się specjalne podziękowania.
Jak podkreślają członkowie klubu „Bobry” duże podziękowania za organizację zawodów należą się burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi, całemu zarządowi klubu oraz rodzicom zawodników, którzy czynnie pomagali przy organizacji największej imprezy pływackiej w Polsce.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.