Previous
Next
Previous
Next

16 osób chce być wiceburmistrzem

Łączyć a nie dzielić - to hasło wyborcze, które Szewczyk już raz wcieli w życie. Czy zrobi to po raz kolejny?
Łączyć a nie dzielić – to hasło wyborcze, które Szewczyk już raz wcielił w życie. Czy zrobi to po raz kolejny?

16 osób z różnych środowisk wyraziło chęć objęcia stanowiska wiceburmistrza Dębicy – mówi Mariusz Szewczyk. Jednak o tym, kto nim zostanie zadecyduję po 100 dniach od objęcia funkcji burmistrza Dębicy. Wybór ten skonsultuje z marszałkiem województwa podkarpackiego.
Burmistrz Mariusz Szewczyk ma już jednego zastępcę Jarosława Śliwę. To jego kontrkandydat z minionych wyborów samorządowych, który poparł go w drugiej turze. Szewczyk zapowiadał, że chce łączyć a nie dzielić i nominacja Śliwy była dowodem, że nie są to puste słowa. Śliwa od dwóch miesięcy pełni funkcję wiceburmistrza i jak mówi o nim Szewczyk „sprawuje się dobrze”. Ale do obsadzenia jest jeszcze jedno stanowisko wiceburmistrza.
Do tej pory chęć objęcia tego stanowiska wyraziło 16 osób – mówi Mariusz Szewczyk. Są to osoby z różnych środowisk. Ale zapowiedziałem, że decyzję o tym komu ewentualnie powierzę tę funkcję podejmę po 100 dniach od chwili objęcia urzędu. Chcę skonsultować to jeszcze z marszałkiem województwa podkarpackiego.
A marszałkiem jest przedstawiciel PiS Władysław Ortyl i PiS również ma większość w dębickiej Radzie Miasta. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że raczej z tego środowiska będzie pochodził drugi wiceburmistrz i nie będzie to zaskoczenie.  Przez Urząd Marszałkowski będą przechodzić w najbliższych  ogromne fundusze unijne po które może również sięgać Dębica. Łatwiej jej będzie to robić, jeśli we władzach miejskich będzie przedstawiciel rządzącego na Podkarpaciu ugrupowania. Szewczyk tym samym może mieć kolejną szansę, aby znów wcielić swoją wyborczą zapowiedź, że chce” łączyć a nie dzielić”. Czy mu się to uda?
 

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.