Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

Potrzebna pilna pomoc dla Bartka – są już środki na dwie dawki leku.

Bartek Hebda był zwykłym dwudziestolatkiem kiedy to się zaczęło, w momencie kiedy jego przyjaciele stawali przed rzeczywistością życia dorosłego, jemu przyszło zmierzyć się z chorobą. Pytanie dlaczego „Ja” pojawiało się cały czas, złość na cały świat… Z czasem kiedy zdał sobie sprawę że nie przynosi to skutku postanowił zawalczyć o swoje życie. Tu pojawiły się kolejne problemy, okazuje się że sama chęć życia nie wystarczy. Bartek ma za sobą dwa nieudane autologiczne przeszczepy. Na skutek tych nieudanych operacji pojawiły się uszkodzenia  kości udowej oraz potężne bóle kręgosłupa. Jakby tego było mało, wkrótce pojawiła się infekcja płuc i  konieczność wycięcia prawego płata płucnego.
Bartłomieja czeka przeszczep szpiku. Na szczęście ma siostrę która może być i chce być jego dawcą. Niestety przed wykonaniem przeszczepu konieczne jest niezwykle kosztowne i pilne leczenie z zastosowaniem przeciwciała anty CD30. Lek o nazwie Brentuximab vedotin ( Adcetris) nie jest refundowany, a koszt jednej dawki to 52 tysiące złotych. Aby leczenie przyniosło oczekiwany efekt potrzeba aż 6 dawek leku, co daje sumę ponad 300 tysięcy złotych.
Swoją pomoc  zaoferowała FFiL Śnieżka SA ,która ufunduje dla Bartka dwie dawki leku. Jest to więc jedna trzecia potrzebnej kwoty. O resztę prosimy wszystkich przyjaciół Fundacji i ludzi, którym los tego młodego człowieka nie jest obojętny.
W imieniu Bartka prosimy wszystkich o pomoc! W jego przypadku czas i ogromne koszty leczenia to najwięksi wrogowie. Jeśli włączymy się w tę akcję wszyscy – mamy szansę uratować Bartkowi życie!
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarność i jednocześnie zachęcamy do dalszych wpłat.
Zebrano  już: 131 189,00 PLN, od 63 darczyńców.
Możesz wesprzeć Bartka wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji:
PBS o. Dębica
23 8642 1139 2013 3902 8554 0001 wpisując w tytule przelewu : Bartłomiej Hebda.
 
 

źródło: http://www.twojaszansa.org.pl/aktualnosci/art,73,potrzebna-pilna-pomoc-dla-bartka-mamy-juz-srodki-na-dwie-dawki-leku-.html
 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.