Previous
Next
Previous
Next

Program osłonowego dożywiania dzieci i młodzieży w Gminie Miasta Dębica na lata 2015 – 2020

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 30 stycznia br. radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia do realizacji „Programu osłonowego dożywiania dzieci i młodzieży w Gminie Miasta Dębica na lata 2015 – 2020”.

 Program osłonowy w zakresie dożywiania adresowany jest do dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin zamieszkujących na terenie Gminy Miasta Dębica, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin problemowych.

Celem programu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży z rodzin problemowych co najmniej jednego ciepłego posiłku w ciągu dnia. Jego wdrożenie ma się przyczynić przede wszystkim do poprawy jakości stanu zdrowia dzieci i młodzieży, poprawy ich warunków do rozwoju, utrwalenia właściwych nawyków żywieniowych oraz zapobiegania sytuacjom niedożywienia.

Do udziału w programie będą mogły być zakwalifikowane dzieci i młodzież, które wychowują się w rodzinach gdzie występują szczególne okoliczności uzasadniające udzielenie wsparcia w formie dożywiania, w tym niepełnosprawność, choroba, rodziny niepełne oraz wielodzietne, sytuacja kryzysowa w rodzinie, uzależnienie od alkoholu, narkotyków czy środków farmakologicznych.

Dzieci, które potrzebować będą ciepłych posiłków, zostaną zgłoszeni do programu przez dyrektorów szkół po uzgodnieniu z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Program dożywiania dzieci sfinansowany zostanie ze środków Gminy Miasta Dębica. Wysokość środków na realizację programu w 2015 roku wynosić będzie ok. 5 tysięcy złotych. Za przyjęciem uchwały głosowało 21 radnych. 

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.