Rok 2015 w Muzeum Regionalnym w Dębicy

S0763099Muzeum Regionalne w Dębicy na bieżący rok zaplanowało szereg wystaw, które będą mogli zobaczyć nie tylko mieszkańcy ziemi dębickiej, lecz także goście z całego świata, którzy odwiedzą Dębicę i będą mieli chcieli dowiedzieć się ciekawostek historycznych dotyczących naszego regionu.
W chwili obecnej wystawą cieszącą się największym zainteresowaniem zwiedzających jest wystawa pt. „Akcja Burza 1944 na ziemi dębickiej” odwiedzana chętnie zarówno przez grupy szkolne jak i osoby indywidualne zainteresowane tematyką II wojny światowej. Ekspozycja ta ze względu na swoją popularność będzie również udostępniana w przyszłym roku.
Wystawą, na którą warto będzie także zwrócić uwagę jest ekspozycja poświęcona 100 – leciu Bitwy Gorlickiej, która rozegrała się w maju 1915 roku. „Bitwa Gorlicka była dużą operacją militarną trwającą 8 dni. W wyniku prowadzonych działań wojennych podczas tej 8-dniowej bitwy życie straciło aż 61 tysięcy żołnierzy” – mówi Jacek Dymitrowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy.
Kolejną propozycją Muzeum Regionalnego w Dębicy będzie wystawa „Historia Dębicy w filatelistyce”, która niewątpliwie będzie gratką dla amatorów znaczków oraz kart pocztowych. Jak mówi dyrektor Jacek Dymitrowski, w obecnych czasach młodzi ludzie prawie w ogóle nie interesują się filatelistyką. To starsze osoby zdecydowanie chętniej wspominają czasy zbierania znaczków i pocztówek.
Muzeum Regionalne w Dębicy już od kilku lat prowadzi współpracę z Muzeum Krajobrazu w Ludzy na Łotwie. W przyszłym roku w ramach tej współpracy w Ludzy zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona mieszkańcom Dębicy od II wojny światowej do XX wieku w obiektywie Józefa Steca.
Wspomniane wystawy to tylko niektóre atrakcje przygotowywane przez Muzeum Regionalne w Dębicy. Więcej informacji dotyczących aktualnych oraz zbliżających się ekspozycji dostępne są na stronie internetowej muzeum.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.