Previous
Next
Previous
Next
Previous
Next

„Badam się, mam pewność”

9 marca br. w Domu Parafialnym przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie odbyło się szkolenie dla kobiet pn. „Badam się – mam pewność”.
W szkoleniu które zostało zorganizowane przez Katarzynę Rostowską-Machnik, radną Rady Miejskiej w Dębicy przy wsparciu ks. proboszcza dr Kazimierza Fąfary wzięło udział 27 kobiet z terenu Dębicy.
Podczas szkolenia wykład z zakresu profilaktyki raka piersi wygłosiła dr Aleksandra Stryjkowska – Góra, lekarka z Rzeszowa, natomiast swoją historię walki z rakiem piersi przedstawiła Małgorzata, jedna z dębickich amazonek.
Wszystkie uczestniczki szkolenia otrzymały materiały z zakresu profilaktyki raka piersi i miały możliwość sprawdzenia na specjalnych fantomach jak poprawnie należy badać piersi i jakie zmiany, podczas takiego badania powinny je zaniepokoić.
„Bardzo się cieszę z tak dużej frekwencji pań na tym szkoleniu. Takie spotkania są bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy podczas nich można usłyszeć świadectwo osób, które walczą z chorobą i mówią o tym jak ważna jest profilaktyka, samokontrola i niezwłoczne zgłaszanie się do lekarza jeśli cokolwiek nas zaniepokoi w zakresie naszego zdrowia” – mówi Katarzyna Rostowska – Machnik, która zapowiada zorganizowanie podobnego szkolenia już w maju.
Imprezę uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy, którzy wspólnie z nauczycielami: Anną Olechowską i Grzegorzem Tomaszewskim przygotowali ciekawą część artystyczną z okazji Dnia Kobiet. Drobne upominki dla uczestników szkolenia i dzieci ufundował Urząd Miejski w Dębicy.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.