Previous
Next
Previous
Next

Miejska Biblioteka Publiczna w Dębicy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom czytelnika

Miejska Biblioteka Publiczna w Dębicy proponuje osobom korzystającym z jej zasobów nowe rozwiązania, które ułatwić mają czytelnikowi zapoznawanie się z interesującą go bibliografią.
„Zamów bibliografię” to nowo podjęte zadanie, którego realizacją zajęły się pracownice biblioteki. Osoba zainteresowana dowolnym tematem, lecz nie dysponująca listą interesujących ją pozycji, ma możliwość wypożyczyć zestaw książek specjalnie wybranych przez bibliotekarkę, dotyczących właśnie poszukiwanego zagadnienia. Zamówienia takie składane mogą być zarówno drogą telefoniczną lub mailową, następnie odbiera się je
w bibliotece.
Dla czytelników starszych oraz niepełnosprawnych także przygotowano kilka udogodnień. „Mając okazję zakupu nowych pozycji z literatury, zwracamy uwagę na zapotrzebowanie seniorów, co przekłada się na kupowanie książek pisanych dużymi literami, bądź wydawanych w większych formatach. Dostępne są także dzieła w wersji do słuchania, czyli audiobooki” – mówi Marzena Kowalska, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Dębicy.
Jeżeli chodzi o potrzeby osób niepełnosprawnych, dostępne jest wypożyczanie publikacji na telefon, które dowożone są bezpośrednio do ich domów.
Kolejną ciekawostką jest skompletowanie bibliografii regionalnej, dostępnej również w wersji online. Coraz więcej mieszkańców Dębicy interesuje się historią czy kulturą ziemi dębickiej, co przekłada się na duże zainteresowanie literaturą o tej właśnie tematyce.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.